Планують набрати 400 тис. солдатів: як Кремль проводить приховану мобілізацію (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: twitter.com/vesna_democrat

Дедалі більше повідомлень надходить із різних регіонів Росії про отримання чоловіками повісток. Під різним приводом: уточнення даних, виклик на військові збори — людей намагаються затягнути до військкоматів. Далі на них чинять тиск і за допомогою обману їх відправляють на фронт, інформує FREEДОМ.

Виверткі воєнкоми активніше стали вручати повістки російським чоловікам: на роботі, в магазинах, кафе і навіть спортзалах. Про це розповідають самі росіяни в соціальних мережах. 

“Співробітникам одного з приватних підприємств роздавали мобілізаційні приписи. Точно відомо, що отримали четверо, які раніше проходили строкову службу, і два випускники військової кафедри”, — написав один із користувачів. 

“Розносять нишком. Кажуть, що друга хвиля мобілізації вже почалася, але проходитиме не так масштабно, як перша. І що в Пензенську область спустили план на три тисячі осіб”, — пишуть росіяни.

За словами пресаташе руху “Ідите лесом” Івана Чувіляєва, почали надходити повідомлення про те, що розсилають повістки з цілої низки регіонів. 

“Список регіонів почав зростати, і на сьогодні можна вже сказати, що повістки взагалі надсилають скрізь. Зокрема в Москві і в Петербурзі. Що вже вказує на той факт, що ми маємо справу з нормальною, хорошою неоголошеною прихованою мобілізацією”, — наголосив він. 

У Кремлі випадки розсилок повісток, що почастішали, назвали “звичайною практикою” і заперечують початок нової хвилі мобілізації.

“На це питання щодо мобілізації ми неодноразово відповідали. Жодних обговорень з цього приводу у нас не ведеться. Що стосується оновлення бази даних, її уточнення — це, ще раз повторюю, постійна робота”, — заявив прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков.   

Підсилювати виправдувальний наратив Кремля кинулися і кремлеботи: аномальну активність під постами про мобілізацію зафіксував проєкт “Блокувальник ботів”. Однак експерти зазначають, що уточнення даних або призов на військові збори — це лише привід затягнути чоловіків до військкоматів.

“Населення Росії стало більше розуміти, що якщо вас викликають повісткою в умовах мобілізації, то явно не варто йти і явно не вийде зіскочити. І якщо розсилати повістку саме як призов за мобілізацією, то ще менший відсоток людей прийде за повісткою. Можливо, це такий обхідний маневр, щоб люди менше боялися: надсилаєш їм повістку про військові збори і, мовляв, не бійся, на фронті не опинишся”, — каже аналітик Руслан Левієв. 

У ЗМІ повідомляють, що в міноборони Росії завдяки новій хвилі мобілізації хочуть набрати понад 400 тис. осіб. 

“Це все повинно відбуватися тихо, непомітно, без шуму, без пилу, спокійно, просто захопили якусь кількість громадян, відправили їх помирати, повернули їх назад у вигляді “вантажів 200″ у чорних пакетах. Порядок. Справу зроблено, місію виконано. Давайте ми будемо називати речі своїми іменами, але ця ефективність називається геноцид. Ця ефективність називається просто завалити трупами всю територію України”, — зазначає Іван Чувіляєв. 

Аналітики впевнені, Кремль продовжуватиме набирати в армію дедалі більше людей — адже очільнику Кремля Путіну необхідний людський ресурс для здійснення своїх імперських амбіцій. 

Щоб не стати співучасником цих злочинів і залишитися живим — експерти рекомендують росіянам під жодним приводом не брати повістки і не відвідувати військкомати.

Читайте також: У Росії школярів агітують вступати до лав ПВК — працює молодіжний клуб “Вагнерьонок” (ВІДЕО)

Прямий ефір