У Росії школярів агітують вступати до лав ПВК — працює молодіжний клуб “Вагнерьонок” (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Приватна військова компанія “Вагнер” вийшла з тіні і всіма способами намагається завоювати популярність, зокрема серед підлітків і школярів. У Санкт-Петербурзі відкрили молодіжний клуб “Вагнерьонок”, і туди з лекціями вже приходили депутати Держдуми, силовики та активісти. Колишні ув’язнені агітують школярів вступати до лав ПВК “Вагнер”, повідомляє FREEДОМ.

Молодіжний клуб “Вагнерьонок” почав працювати в Санкт-Петербурзі на початку січня. За даними журналістів петербурзького видання “Бумага”, лекції “Вагнерьонка” не анонсуються. Клуб курирує Олександр Тронін, раніше член ЛДПР. Очолити молодіжну організацію йому запропонував Євген Пригожин.

“Сам Пригожин поки жодного разу публічно не говорив про “Вагнерьонка”. Однак спільнота “ПВК Вагнер Центру” у “ВКонтакте” вже кілька разів розповідала про зустрічі молодіжного клубу — щоправда, не згадуючи його назви. У планах у недавнього школяра Троніна за підтримки “ПВК Вагнер Центру” і Пригожина зробити “щось хороше і корисне” для країни”, — написала журналістка Єлизавета Добровінська для Paperpaper.ru.

Крім власного молодіжного крила, у ПВК “Вагнер” пропонують підготовку воєнних кореспондентів, пише “Настоящее время”. Видання уточнює: кандидатів журналістським стандартом не вчать. Наприклад, колишній автомобільний блогер Іван Аліфанов, який пройшов підготовку в ПВК, тепер записує навчальне відео, як поводитися зі зброєю.

Тих з найманців “Вагнера”, хто пройшов першу ротацію на фронт і повернувся до Росії, запрошують проводити агітацію в старших класах, щоб мотивувати учнів вступати до лав ПВК:

“Я колишній зек, відмотав пів строку і вирішив спокутувати свою провину, захищаючи нашу з вами батьківщину. Мене прийняли, вас теж приймуть. У нас добре, у нас кращі перспективи, у нас краще забезпечення, тому чекаємо на вас!”.

Уже з нового навчального року в російських школах повернуть скасовану ще в 90-х роках минулого століття початковий військовий вишкіл. Програма буде розрахована для учнів 10-11 класів, заявив міністр просвіти Росії Сергій Кравцов. Судячи з опитування, проведеного в Санкт-Петербурзі, батьки, бабусі й дідусі загалом не проти мілітаризації шкіл і знайомства дітей зі зброєю.

Російський опозиціонер, лідер міжнародного руху “Говорите громче!” Андрій Сидельников вважає, що ніякого патріотизму ні на майбутніх уроках НВП, ні на лекціях “Вагнерьонка” вчити не будуть. Це військова пропаганда, мета якої — залучити до бойових дій якомога більше верств населення РФ.

“Ми бачимо, що мобілізація хоч і триває повним ходом, але не вистачає сили для путінської армії. Необхідно готувати нове покоління. Пропаганда, звичайно, намагається знайти дедалі більше і більше можливостей втягувати якомога більшу кількість людей, зокрема й на дітей переключилися. Знову-таки нічого нового немає, ми можемо звернутися до історії, історії німецької фашистської Німеччини, все це вже було, нічого нового винайти мешканці Кремля не можуть”, — висловився Сидельников.

Як повідомляють російські ЗМІ, від моменту заснування “Вагнеренка” його відвідало близько 60 осіб. Сидельников не виключає, якщо Пригожин знайде фінансування, то такі молодіжні клуби в майбутньому можуть з’явитися і в інших регіонах Росії.

Читайте також: Гітлер і Сталін до такого не додумалися, — політтехнолог про створення в Росії “Вагнерьонка”

Прямий ефір