План ЄС щодо скорочення споживання газу на 15% набув чинності 9 серпня

Фото Укрінформ

У вівторок, 9 серпня, почав діяти план Європейського Союзу щодо скорочення використання газу на 15% усіма державами-членами. Так у Європі борються з газовою кризою, спричиненою війною РФ проти України.

Постанову, яка запускає роботу плану, оприлюднили в Офіційному журналі ЄС 8 серпня — вона набирає чинності наступного дня після публікації, пише “Європейська правда”.

“З огляду на безпосередню загрозу безпеці газопостачання, викликану російською військовою агресією проти України, ця постанова має негайно набути чинності”, — йдеться у повідомленні.

У документі сказано, що країни ЄС мають докласти всіх зусиль для скорочення споживання газу не менше ніж на 15% у період із серпня 2022 по березень 2023 року. Для деяких держав було зроблено виняток, а саме скорочення попиту позиціонується як добровільне.

Також по темі: Галущенко – у Брюсселі: Ця зима стане останньою, коли РФ зможе шантажувати ЄС своїм газом

При цьому постанова передбачає можливість для Ради ЄС ініціювати попередження про безпеку поставок, після якого скорочення попиту на газ стане обов’язковим.

Нагадаємо, 26 липня рішення було погоджено 27 країнами ЄС для того, щоб Євросоюз міг збільшити запаси газу напередодні зими.

ЄС та Азербайджан уклали угоду про постачання газу в обхід Росії. Очікується, що Азербайджан вже зараз збільшить постачання природного газу до Євросоюзу із 8 млрд кубометрів у 2021 році до очікуваних 12 млрд кубометрів у 2022. Загалом країна постачатиме до ЄС до 20 млрд кубометрів газу на рік.

Крім того, Саудівська Аравія та Ірак нарощують постачання нафти до Європи на тлі поступової відмови від російських енергоносіїв.

Прямий ефір