Візит президента України Володимира Зеленського до Хіросіми (Японія) на саміт G7 (“Великої сімки”) надзвичайно успішний. Також дипломатія України активно працює в контексті Глобального півдня. Таку думку сьогодні, 21 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.
За його словами, ставлення Глобального півдня до неспровокованої війни Росії проти України вже змінюється.
“Я не погоджуся з тим, що, скажімо, були провалені зараз взаємини з країнами Глобального півдня. Тому що пріоритети в цей момент були трошки інші. Якщо згадати буквально пів року, куди спрямований геополітичний акцент нашої дипломатії, то ви побачите, що це якраз країни Центральної Азії, Близького Сходу, Африки та Латинської Америки, зокрема, звісно, Індія. Тобто це саме той дипломатичний напрямок, який дійсно провисав усі 30 років і у величезній кількості країн навіть послів не було призначено”, — сказав він.
За словами політолога, уже щонайменше в найближчі пів року і міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, і президент України Володимир Зеленський, і вся українська дипломатія надзвичайно активно працюють у цьому напрямі.
“Просто так усе робити одночасно неможливо, погодьтеся. І потрібно все-таки розставляти акценти і завдавати свого політичного, так би мовити, удару по тих місцях, які для нас зараз є пріоритетними. Для нас є консолідація опозиції, насамперед Європейського Союзу, і наших ключових союзників — Британії, Сполучених Штатів перед вільнюським самітом. І, власне кажучи, перед визначальним рішенням Єврокомісії та Євроради щодо членства України в Європейському Союзі, плюс перед “Рамштайном”, плюс перед Вільнюсом. Тому і був такий зроблений план поїздок Володимира Зеленського, який на цьому етапі увінчався надзвичайно успішним візитом до Хіросіми”, — каже Буряченко.
Ба більше, додав він, відомо, що одним із результатів стало те, що всі країни G7 підтвердили, що саме за українським мирним планом потрібно і йти.
“І підтримали в липні такий саміт перед вільнюським самітом. Тобто, насправді, якщо подивитись за результатами поїздки і ще й врахувати те, що були безпосередньо перемовини з прем’єр-міністром Індії, то я глибоко переконаний, що ці результати вищі від усяких похвал і навіть вищі за наші теоретичні очікування”, — резюмував Олексій Буряченко.
Читайте також: Світ чує нашу позицію, — звернення президента Зеленського у 452-й день війни
Нагадаємо, Європа, Близький Схід, а потім Японія — такою є географія закордонних візитів президента України Володимира Зеленського цього тижня 15-21 травня. Глава української держави взяв участь у саміті Ліги арабських країн, а також у саміті країн G7, який відбувся в Хіросімі. Ключовими питаннями стали військова допомога та гуманітарна підтримка — все, щоб домогтися миру і безпеки на континенті.
Читайте також: Китай і Бразилія як “миротворці”: ініціативи країн щодо припинення війни РФ проти України обговорюємо з експертом