Події в Курській області РФ підкреслюють цинізм вищого військово-політичного керівництва країни-агресора. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив військовий експерт Владислав Селезньов.
Коментуючи перебіг операції за минулі пів року, він зазначив: слід спиратися на офіційну інформацію, зокрема від Генштабу ЗСУ. Вона вельми красномовна.
“По-перше, близько 40 тисяч російських військовослужбовців убитими і пораненими, близько 4 тисяч північнокорейських військовослужбовців покалічено або знищено в рамках Курської наступальної операції. Безумовно, противник зараз змушений тримати величезну кількість сил і засобів саме на території Курської області. До серпня на цій території перебував контингент російських військ чисельністю до 10 тисяч, зараз — 60 тисяч. До них додаємо ще 44 тисячі знищених північнокорейських і російських військовослужбовців. Плюс близько 8 тисяч північнокорейських військовослужбовців перебувають десь у тилових районах Курської області. Очевидно, що нині українська армія відволікає досить серйозну кількість сил і засобів армії РФ, тим самим допомагає нашим Силам оборони на інших ділянках фронту”, — зазначив спікер.
Крім того, Селезньов запевняє, важливим є створення буферної зони. Тепер російські КАБи замість того, щоб прилітати на території Чернігівської, Сумської та Харківської областей, падають на голови жителів Курської області.
“Це вкотре підкреслює цинізм дій вищого військово-політичного керівництва Російської Федерації. Їм абсолютно байдуже, скільки мирного населення РФ загине, зокрема в рамках так званої “спеціальної військової операції”, — акцентує військовий експерт.
Серед результатів операції ЗСУ на Курському напрямку дуже важливим є поповнення обмінного фонду. Тут, вважає Селезньов, росіяни припустилися серйозної помилки.
“Вони повірили в ті інформаційні вкидання, які здійснював Генеральний штаб ЗСУ, зокрема щодо переміщення сил і засобів на території Сумської області з метою нібито посилення оборонних рубежів і позицій. Противник реально в це повірив. Але замість того, щоб створювати лінію оборони вздовж державного кордону, українці перейшли в наступ і зайшли на територію Курської області. Тим самим формуючи вже на території цього регіону санітарну зону. Хто в перші дні, тижні українського наступу на території Курської області потрапляв насамперед у полон? Російські строковики. В РФ, незважаючи на заяви пропагандистів про те, що строковиків у районах ведення бойових дій немає, як зазвичай, брехали. Відповідно, обмінний фонд був поповнений”, — каже гість ефіру.
Після цього в регіоні розгорілися активні бойові дії, і влада РФ передислокувала туди серйозні підрозділи. Тоді в український полон стали потрапляти військовослужбовці елітних частин підрозділів російської армії, нагадав Селезньов.
“Російські спецпризначенці, морські піхотинці, десантники. Частина з них свого часу була перекинута з півдня Запорізької області, де вони готувалися атакувати рубежі та позиції українських військ. Однак були змушені, відповідно до наказу, переміститися на територію Курської області, щоб там купірувати розширення українського плацдарму”, — резюмував військовий експерт.
За його словами, завдання ЗСУ на цьому напрямку — відвернути частину російських сил і створити вагомі аргументи для майбутнього переговорного треку.
“Згадаймо заяву Лаврова [міністра закордонних справ РФ], мовляв, Росія готова домовлятися з Україною з урахуванням ситуації на землі. А чи готова Москва поступитися територією Курської області в рамках цих самих переговорів? Або ж вони будуть завзято доводити свою правоту, вимагаючи, щоб українська армія залишила рубежі і позиції в цьому регіоні”, — доповнив гість ефіру.
Читайте також: Курська область є козирною картою України на столі переговорів – розбір Поповича
Нагадаємо, 6 лютого виповнилося рівно пів року з початку наступальної операції Сил оборони України в Курській області Росії.
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що бої в Курській області РФ дали ЗСУ найбільше поповнення обмінного фонду за одну операцію.