Північнокорейський фактор не стане значним та таким, що змінить правила гри на фронтах війни, яку Росія веде проти України. Таку думку сьогодні, 15 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт, учасник миротворчих місій у Косові та Іраку Сергій Грабський.
“З погляду військової бюрократії, що означає перекинути контингенти? Тобто потрібно перекинути повністю командну структуру, систему забезпечення, логістики, підтримки тощо. Це, м’яко кажучи, неймовірний крок. Тобто якщо ми говоримо саме про якісь північнокорейські підрозділи та навіть військові частини, то виникає питання, а кому вони будуть підпорядковуватися та як вони будуть підпорядковуватися”, — сказав він.
Водночас Грабський зазначив, що північнокорейські підрозділи перебувають на території Російської Федерації. Він уточнив, що ці підрозділи займаються забезпеченням експлуатації ракетних комплексів і, можливо, інших систем озброєння та бойової техніки, яка поставляється з Північної Кореї.
“Чи є ймовірність того, що ми зустрінемо представників Північної Кореї в бойових порядках російських військ, наголошую, саме в такому форматі? Так, безумовно. Специфіка диктаторських режимів полягає в тому, що вони використовують такий формат бойових дій як так звані добровольці. Добровільно чи примусово, але ці “добровольці” можуть опинитися на фронті, але вони діятимуть у бойових порядках саме російських військ. Тому говорити про те, що північнокорейський фактор є якимось значним чинником, який змінює правила гри на фронтах російсько-української війни, немає сенсу. Це так само приблизно, як ми раніше говорили, давайте згадаємо 2022 рік, про сотні й тисячі сирійських бойовиків, які братимуть участь у війні проти України. І де вони? Їх немає”, — сказав військовий експерт.
Читайте також: Хто б не допомагав Росії, ми будемо реагувати жорстко, — Зеленський наприкінці 964-ї доби війни
Нагадаємо, експерт Центру міжнародних досліджень Одеського національного університету ім. І. Мечникова Денис Кузьмін вважає, що відправлення солдатів з Північної Кореї на фронт в Україну проблематичне через логістику. Крім того, існує політичне питання, яке полягає в тому, що Китай може бути проти відправлення солдатів з КНДР для участі у війні на боці Росії.