Росія не тільки постачає нафту, отримує зброю й допомагає розвивати збройову галузь Північної Кореї, а й запрошує до себе звідти співробітників. Про це сьогодні, 29 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла експертка з питань Східної Азії, магістр зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.
“Зараз Росія не тільки нафту поставляє, не тільки отримує зброю, не тільки допомагає розвивати й збройову галузь, яка була якоюсь мірою в стагнації, але також запрошує до себе, наприклад, працівників із Північної Кореї, а це було заборонено резолюцією 2019 року, тому що трудові ресурси дають дуже серйозний валютний виторг для північнокорейського режиму. Також Росія почала постачати туристичні групи — це теж валютні доходи. І багато чого різного з того, що не дозволено, Росія робить у відкриту”, — сказала експертка.
За її словами, є пропозиція обговорити цю проблему в Раді безпеки ООН, але Росія там має право вето. Плаксієнко-Бутирська переконана, що в цій ситуації треба знаходити більш жорсткі методи впливу на ті компанії, які працюють із Північною Кореєю.
“Треба більш жорстко відстежувати їхню діяльність, і для цього потрібна воля. Тому що подивіться, насправді північнокорейська ракета, яка була запущена Росією територією України, згідно з висновками наших експертів, містить у собі 290 елементів, які походять зі Сполучених Штатів Америки — 70%, азійських країн та європейських країн. Тобто виходить, що Північна Корея виробляє ракети, ядерну зброю та при цьому знаходить можливість якимось чином купувати компоненти західних країн. Тобто, виходить, вона “на колінках” робить зброю із західних компонентів, цю зброю потім вона спрямовує проти партнерів Сполучених Штатів Америки — Японії, Південної Кореї, вона продає Росії тепер у війні проти України, але й може це робити у великих кількостях”, — сказала експертка.
На її думку, західним країнам треба тепер більш активно працювати не тільки щодо Росії, яка в такий самий спосіб отримує елементи для виробництва озброєння, а й щодо Північної Кореї.
“Потрібен більш комплексний підхід на рівні багатьох країн, та розуміння того, що це мова про безпеку всього світу, це мова про безпеку на глобальному рівні”, — підкреслила Плаксієнко-Бутирська.
Читайте також: Яку сторону країни Азії приймають щодо війни Росії проти України — розбір (ВІДЕО)
Нагадаємо, за даними агентства Reuters, США та Південна Корея створили нову робочу групу, мета якої перешкодити Північній Кореї отримувати нафту в обхід санкцій ООН. У заяві Міністерства закордонних справ Південної Кореї наголошується, що “нафта є важливим ресурсом для ядерних і ракетних розробок Північної Кореї та її військової могутності”.