Північна Корея дедалі більше стає хабом із виробництва витратних матеріалів і боєприпасів для Росії, — Рябих

Валерій Рябих. Скріншот: uatv.ua

Постачання озброєнь із Північної Кореї до Росії насамперед зумовлені нестачею боєприпасів у ЗС РФ і неможливістю поповнення боєзапасу. В обмін на боєприпаси РФ постачає КНДР технології — ядерні та виробництва ядерних носіїв. Про це сьогодні, 28 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express “Експорт зброї та оборонний комплекс України” Валерій Рябих.

За його словами, інформація про співпрацю, що розвивається між РФ і КНДР, йде з середини минулого року. До того ж ініціатором виступала держава-терорист РФ.

“Основний мотив був — брак боєприпасів. Тому що витримати темп, який агресор тримав у перші півтора року широкомасштабного вторгнення, за яке вони витратили, за різними оцінками, від 12 до 17 млн снарядів різних типів, це призвело до нестачі та неможливості розв’язати питання швидкого поповнення боєзапасу, зокрема й шляхом виготовлення на власних потужностях. І насамперед було знайдено цього союзника. Він найрішучіший із тих, що є зараз у держави-агресора, і було надано таку допомогу”, — сказав Рябих.

Експерт зазначив, що різні дослідники говорять про різну кількість вагонів наданого КНДР озброєння.

“Головне управління розвідки говорить про підтверджені дані, що мінімум було поставлено Російській Федерації за час з вересня минулого року десь 1,5 млн снарядів Північною Кореєю. Водночас Північна Корея розв’язала свою проблему залежалих боєприпасів. За оцінками військової розвідки України, ці снаряди були зняті зі зберігання і пролежали на складах по кілька десятків років, перебували до 50 років. При тому, що термін зберігання боєприпасів у складських неопалюваних сухих приміщеннях перебуває в межах 15 років, і після цього снаряди потрібно утилізувати. Тож тут для північнокорейського диктатора потрійний бонус. Тому що є дані, що за такі потрібні та своєчасні постачання Російській Федерації довелося розщедритися на необхідні товари і послуги, і крім іншого, на технології. І тут, найімовірніше, йдеться про передання технологій, які є критичними для північнокорейського диктатора, — технології виробництва ядерних озброєнь і виробництва ядерних носіїв”, — каже він.

Рябих уточнив, що, можливо, Північна Корея вимагає від РФ передання технологій балістичних міжконтинентальних ракет і носіїв подібних ракет, таких як підводні човни. І це галузі, де у держави-терориста залишаються достатні компетенції.

“Одночасно з цим є підстави говорити, що саме Північна Корея зараз дедалі більше й більше стає хабом для виробництва необхідних витратних матеріалів і боєприпасів для РФ. Для цього залучається дешева корейська робоча сила і виробничі потужності, які в цій країні завжди були і здебільшого працювали на мілітаризацію північнокорейського суспільства”, — додав експерт.

У цьому, на його думку, проявляється докорінна відмінність демократії, яка зав’язана на ринкову економіку, на ринкові обґрунтування необхідності діяльності військових компаній, коли вона має передбачати наявність певного прибутку і відповідного планування.

“Тут якраз союз подібних диктаторських режимів на певному етапі може вигравати і за часом ухвалення рішень, і за часом мобілізації можливостей з нарощування оборонного виробництва. У зв’язку з цим дуже велика проблема — бюрократичне розгойдування, перешкоди, які є основними стопорами в демократичних суспільствах для того, щоб побачити, по-перше, загрозу, а по-друге, адекватно реагувати на неї. Тому маємо таку досить неприємну ситуацію, коли РФ змогла швидко отримати від Північної Кореї щонайменше 1,5 млн артилерійських снарядів, тоді як Євросоюз пообіцяв передати Україні минулого березня мільйон снарядів, але зміг виконати свою обіцянку лише на третину”, — пояснив експерт.

Також простежується ще одна негативна тенденція — Росія в особі Північної Кореї знайшла для себе надійного союзника, який, зокрема, може допомогти і з розширенням виробництва ракет, і, можливо, перенесенням частини виробництва артилерійських снарядів на територію КНДР, резюмував Валерій Рябих.

Читайте також: Північна Корея за допомогою Росії тестує свої ракети в Україні, як на полігоні, — Кулик

Нагадаємо, як розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, балістичні ракети виробництва Північної Кореї KN-23, якими Росія завдає ударів по Україні, — це середньостатистична зброя для терору. Щось середнє між С-300, який використовують росіяни, і ракетою 9М732 ОТРК “Іскандер”.

Прямий ефір