Піти в розрахунках від долара було ініціативою РФ, — економіст розповів про юанізацію російської економіки

Ілюстративне фото: financebrokerage.com

Весь світ купує і продає сировину за вільно конвертовані валюти. Єдина країна, яка почала продавати сировинний ресурс за валюти з обмеженою конвертованістю тих країн, куди вона постачає цю сировину, — це Російська Федерація. Про це сьогодні, 22 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

За його інформацією, 80% нафти, яку продає РФ на сьогоднішній момент, йде до Індії і Китаю І розрахунки в цих країнах відбуваються не в доларах, а в національних валютах цих країн — у рупіях і юанях.

“Коли ми говоримо про те, наскільки потім цю валюту можна російським компаніям використовувати, потрібно розуміти, що означає обмежена конвертованість. Вона означає, що для того, щоб провести будь-які операції з національною валютою цих країн, потрібно отримувати окремий дозвіл центрального банку цієї країни. Якщо теоретично щодо китайської валюти російські компанії можуть закуповувати будь-що для подальшого постачання до РФ, то з рупіями ситуація набагато важча. В Індії просто немає того товару, який потрібен РФ”, — пояснив економіст.

Тому, за словами Пендзина, вже сьогодні є дуже велика проблема подальшого використання, наприклад, рупій, які накопичилися на рахунках російських компаній в Індії, їх близько 35 млрд дол.

“Індія запропонувала вкласти ці рупії в економіку Індії для того чи іншого інвестування. По суті справи, такий цікавий спосіб стимулювання індійської економіки за рахунок російських компаній. З Китаєм ситуація з одного боку простіша, а з іншого боку, теж ця юанізація однозначно є проблемною для подальшого використання цих грошей. Наприклад, на сьогодні досягнута принципова угода про використання накопичених юанів для того, щоб на них закуповувати для російського ринку вживані китайські автомобілі. Китай має велику проблему, куди подіти цей автомобільний металобрухт за результатами експлуатації і в Китаї. А зараз з’явилася ця прекрасна можливість відправляти ці старі машини до РФ. Тож у цій ситуації Китай і тут переслідує виключно чітко свої інтереси”, — розповів він.

Пендзин зазначив, що це була ініціатива РФ піти в розрахунках від долара для того, щоб американці не мали можливості контролювати обсяги продажу нафти і ціну контрактів.

“Щоб у такий спосіб піти від того прайс-кепа, який було встановлено. Я думаю, навряд чи РФ зможе досить швидко повернутися в оборотах з китайськими та індійськими фірмами на вільно конвертовану валюту. Але нагадаю, що для російських компаній розрахунок у валютах з обмеженою конвертованістю вкрай невигідний”, — підсумував виконавчий директор Економічного дискусійного клубу.

Читайте також:  Через санкції РФ була змушена розпочати юанізацію своєї економіки — думка експерта

Нагадаємо, раніше Пендзин розповів, що Китаю РФ вигідна під санкціями. У Пекіна є чітко свої власні інтереси. І в цих інтересах РФ виступає як ринок і сировинний придаток. Але сама КНР не хоче підставляти себе під потрапляння вторинних санкцій, які можуть вдарити і по її економіці.

Прямий ефір