Після Саміту миру МАГАТЕ доведеться конкретизувати свою позицію щодо Запорізької АЕС — думка Левуся

На ЗАЕС. Фото: gettyimages.com

На Глобальному саміті миру 16 червня було ухвалено комюніке, першим пунктом у якому стояла ядерна безпека. Путіну і Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ) тепер доведеться вживати якихось дій. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог-міжнародник Дмитро Левусь.

Він припустив, що з боку Росії на Запорізькій АЕС жодних дій не відбуватиметься, хоча Путіну треба якось відповісти на ухвалений на Глобальному саміті миру документ.

“Точно так само, як Путіну, доведеться і пану Гроссі (генеральний директор МАГАТЕ — ред.) робити якісь дії. Чому? Тому що досі, попри те, що МАГАТЕ приїжджає на Запорізьку АЕС, але все-таки його не пускають усюди”, — сказав Левусь.

Політолог звернув увагу, що на Запорізькій АЕС представники МАГАТЕ не мають доступу і контролю на деяких територіях.

“Попри те, що Росія порушує п’ять принципів безпеки на АЕС, порушує давно встановлені правила, конкретної заяви та конкретної позиції МАГАТЕ поки що немає. Тобто позиції Росії дуже сильні зараз. Тепер після Саміту миру Гроссі доведеться все-таки конкретизувати свою позицію”, — вважає він.

Читайте також: Путін не зможе проігнорувати пункт комюніке Саміту миру про Запорізьку АЕС, — Олещук

Нагадаємо, українські атомні електростанції мають працювати під повним суверенним контролем Києва і під наглядом Міжнародного агентства з ядерної енергії. Про це йдеться у спільному комюніке, яке 16 червня підписали учасники Глобального саміту миру в Швейцарії.

Прямий ефір