Після поранень менше третини російських окупантів можуть згодом повернутися в стрій: втрати армії РФ оцінив Коваленко

Ілюстративне фото: Міноборони РФ

У загальні втрати, які наводить Генеральний штаб Збройних сил України, входять як убиті, так і поранені російські окупанти. Велика частина поранених або на довгий час залишаються на лікарняному, тобто поки не можуть брати участь у бойових діях, або більше ніколи не зможуть брати в них участь. Про це сьогодні, 17 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Він звернув увагу, що поранені російські окупанти можуть померти.

“Від тижня до 11 днів — це, до речі, критичний момент лікування важкопоранених, які в ці дні можуть померти на лікарняному ліжку, про що дуже мало інформації надходить зазвичай. А якась категорія має поранення, які більше ніколи не дозволять повернутися до складу російських окупаційних військ. І лише незначна частина поранених, приблизно менше однієї третини, — це ті, хто мають легкі поранення і можуть повернутися до зони бойових дій протягом від двох тижнів до місяця як варіант. Але це дуже незначна компонента, і не завжди вони одразу горять бажанням повертатися”, — розповів Коваленко.

Також він повідомив про втрати російських окупантів у техніці.

“Уся та кількість бойових одиниць, про які йдеться, аналогічно, як і з людським ресурсом, — це не абсолютно знищені й ті, що не підлягають відновленню. Це, зокрема, і пошкоджена техніка, яку росіяни спробують евакуювати та відремонтувати. Це і техніка, яка отримала середні пошкодження і потребуватиме тривалого ремонту. Це техніка, яка не знищена, отримала пошкодження, але залишається в полі бою, оскільки її евакуювати не представляється можливості, бо ця локація перебуває під постійним вогневим контролем”, — пояснив оглядач.

Читайте також: Росіяни, незважаючи на великі втрати, намагаються просуватися вперед на Покровському напрямку, — Селезньов

Нагадаємо, Сили оборони України минулої доби знищили 1 080 російських окупантів, 2 танки, 18 бронемашин, 14 артилерійських систем, 8 безпілотників.

Прямий ефір