Після F-16 будуть і “Томагавки” — думка

Костянтин Криволап. Фото: rbc.ua

Жодної коаліції літаків не було б, якби Україна не продемонструвала, наскільки успішно може працювати та освоювати сучасні системи. Таку думку сьогодні, 3 червня, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ висловив авіаційний експерт, колишній інженер-випробувач конструкторського бюро “Антонов” Костянтин Криволап.

Він зазначив, що партія літаків F-16, яку сподівається отримати Україна, коштує мільярди доларів. Якби союзники не були впевнені в тому, що ці літаки будуть надійно захищені та ефективно використовуватися, ніхто не погодився б надати їх Україні.

“Я думаю, що американці, вся літакова коаліція не пішла б на це, якби ми не показали, зокрема, як ми можемо працювати та освоювати сучасні системи. Це стосується і Patriot, і NASAMS, і IRIS-T і таке інше. Ми показали, що ми здатні, навчаємося, у нас все добре виходить. І після цього було вирішено [надати F-16]. Попрацюємо з F-16, все буде гаразд, отримаємо ще й “Томагавки”. Я прогнозую таке рішення”, — заявив Костянтин Криволап.

Довідково:

“Томагавк” — сімейство американських багатоцільових високоточних дозвукових крилатих ракет великої дальності стратегічного та тактичного призначення підводного, надводного, сухопутного та повітряного базування. Ракета здійснює політ на гранично малих висотах з огинанням рельєфу місцевості. Використовувалась у всіх значних військових конфліктах за участю США з моменту її прийняття на озброєння у 1983 році.

Читайте також: Американські “Томагавки” рознесуть повітряну оборону Росії, якщо Путін застосує ядерну зброю, — експерт

Прямий ефір