Після деокупації в Криму високотехнологічні компанії відкриватимуть офіси так само, як у Каліфорнії, — Милованов

Тимофій Милованов. Фото: epravda.com.ua

Через незаконні дії та окупацію Росією Крим виключили з міжнародної торгівлі. Але це все повернеться після деокупації. Кримський півострів стане місцем, де люди захочуть розвиватися, а високотехнологічні компанії відкриватимуть свої офіси в Криму так само, як і в Каліфорнії. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив президент Київської школи економіки, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (2019-2020 рр.), радник керівника Офісу президента України, професор Піттсбурзького університету Тимофій Милованов.

За його словами, під час російської окупації були вкрадені права власності. Після деокупації це має бути повернуто.

“Має бути нормальна судова система, має бути місцевий уряд, який у змозі ухвалювати рішення, і ці рішення виконуватимуться. І це буде в інтересах людей і бізнесу. Але дійсно, це будуть інвестиції в туризм, у безпеку, у товарообіг, агро значно. Про це мало говорять, але це ж чудове місце, нехай не для вирощування стандартної продукції — соняшнику, але там фрукти, виноградники. І це все розвиватиметься, все інвестуватиметься”, — сказав він.

Милованов прокоментував заяву президента України Володимира Зеленського, що великі міжнародні компанії готові зайти в Крим після його деокупації. Перший відповідний документ із компанією було підписано влітку 2023 року. Готовність інвестувати виявили й потужні бренди міжнародних готельних мереж, авіакомпаній, банківський бізнес, технологічні та телекомунікаційні, промислові компанії. Як зазначив Зеленський, усі вони одразу ж зможуть узятися до роботи після деокупації півострова. Документ відкритий для приєднання будь-якого чесного бізнесу. Саме це зможе зробити український Крим більш привабливим в економічному плані.

“Дійсно, є величезна кількість компаній, які вже підписалися, зокрема й туристичні, такі конгломерати, готельні виробники, ресторанні комплекси. Будуть й інші, будуть і високотехнологічні компанії. Тому що просто таке місце, в якому захочуть люди жити, розвиватися. Високотехнологічні компанії теж відкриватимуть там офіси, точно так само, як відкривають у Каліфорнії”, — вважає ексміністр.

Читайте також: Деокупація Криму: які сценарії розглядає Україна, розповів Чистіков

Нагадаємо, раніше Милованов заявив, що Крим за час російської окупації став токсичним для бізнесу і виживає тільки завдяки дотаціям з Москви, яких недостатньо для розвитку. Захід слабо відреагував на захоплення півострова, а санкції запроваджували дуже акуратно. У Кремля немає мотивації розвивати економіку в Криму, кримчанам в окупації стало жити набагато гірше.

Прямий ефір