Пік напруження ситуації в Грузії настане після “інавгурації” Кавелашвілі, — Читадзе 

Протести в Грузії. Фото: ap.org

У Грузії склалася ситуація двовладдя. Чинна президентка країни Саломе Зурабішвілі зберігає принципову позицію і не збирається залишати свою посаду до проведення нових чесних виборів. Пік напруження ситуації в Грузії настане після 29 грудня, коли відбудеться так звана “інавгурація” нелегітимного президента Кавелашвілі. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 21 грудня, поділився політолог, професор Чорноморського міжнародного університету Грузії Ніка Читадзе.

Він не виключає, що може виникнути проблема з безпекою нинішньої президентки Грузії Саломе Зурабішвілі.

“Після того, як, згідно з позицією правлячої партії “Грузинська мрія”, термін повноважень президента Зурабішвілі закінчиться, вона не зможе користуватися охороною. Хоча, відповідно до закону, звичайно ж, колишній президент Грузії має право користуватися охороною, але вона не зможе користуватися нею”, — сказав політолог.

Це, вважає Читадзе, певний психологічний тиск на Зурабішвілі та на грузинське суспільство.

“Але, з іншого боку, Саломе Зурабішвілі заявляє про те, що не збирається залишати Грузію, що вона буде в країні. Вона говорить також про те, що поки в Грузії не відбудуться нові вибори, саме вона буде президентом. Це, безумовно, якесь двовладдя у нас складається. Але, у всякому разі, вона зберігає свою принципову позицію”, — акцентував спікер.

Що стосується міжнародних форумів і заходів, то, вважає Читадзе, звісно ж, Зурабішвілі буде на них запрошена.

“Я думаю, що саме Зурабішвілі буде визнана міжнародною демократичною спільнотою легітимним президентом Грузії, і ніхто не буде запрошувати Михаїла Кавелашвілі на якісь форуми, міжнародні конференції або інші заходи”, — сказав гість ефіру.

Він нагадав, що вже були ситуації, коли не визнавалася де-факто влада президента, наприклад, у випадку Венесуели.

“Міжнародна демократична спільнота не визнавала президентства Мадуро, але визнавала опозицію легітимною владою. Тож це ж очікується і у випадку Грузії. Тим паче, вже введено санкції як з боку Європейського Союзу, так і з боку Сполучених Штатів Америки, проти високопоставлених осіб у Грузії”, — доповнив Читадзе.

Передноворічні дні в країні, припускає політолог, будуть дуже і дуже напруженими в Грузії.

“Після Нового року ситуація буде напружена, як із політичного погляду, так і з економічного. Я думаю, що пік напруги настане саме 29 грудня, коли відбудеться так звана “інавгурація” нелегітимного президента Грузії Кавелашвілі”, — резюмував Читадзе.

Читайте також: Опозиція Грузії сподівається на рішучу підтримку ЄС і США в боротьбі за демократію, — Барамідзе

Нагадаємо, 14 грудня в парламенті Грузії провели “вибори” президента, на яких був представлений єдиний кандидат — колишній футболіст Михаїл Кавелашвілі. Чинний президент держави Саломе Зурабішвілі назвала цей процес нелегітимним і заявила, що не визнаватиме його результати. У зв’язку з “виборами” лідери опозиції та багато громадян вийшли на протест біля будівлі парламенту в Тбілісі.

Прямий ефір