Підземний пологовий будинок облаштували у Львові — що передбачено для мам і малюків (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Пологовий зал, реанімація, відділення для новонароджених і не тільки. У Львівському обласному перинатальному центрі облаштували сучасне укриття з пологовим будинком у мініатюрі площею 700 кв. м. Там є все необхідне для надання медичної допомоги пацієнтам, інформує FREEДОМ.

Умови, в яких доводиться працювати медичному закладу під час війни, розв’язаної Путіним в Україні, стають дедалі складнішими через постійну загрозу ракетних ударів. Тому в цьому укритті розміщені всі необхідні відділення, але в мініатюрі. Тут навіть є операційна, адже, за словами медиків, у деяких випадках, оперативне втручання може бути невідкладним.

“Тут проводиться оперативне забезпечення акушерського стаціонару, у разі необхідності ми можемо забезпечити оперативне гінекологічне втручання. Тобто ми готові до будь-яких викликів, і до кесаревого розтину, і до кровотечі, й до розродження, якщо пологи не закінчуються у природний спосіб, і до гінекології”, — перелічив Дмитро Мітюрєв, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Львівського обласного перинатального центру.

Облаштували й невелику пологову залу.

“Тут є електричне ліжко, за допомогою якого можна прийняти будь-яке положення. Його можна підняти вище, нижче, щоб було зручно і пацієнтці, й персоналу. Монітори, які дають нам можливість прослуховувати серцебиття, а також усе необхідне для первинної обробки новонародженого — тепле ліжечко з підігрівом, ваги, відсмоктувачі”, — зазначила Вікторія Гайдар, старша акушерка пологового відділення.

У цьому медичному закладі виходжують новонароджених із масою тіла від 500 грамів. Наймолодші дітки, яких у 2023 році вдалося виходити й успішно виписати додому, важили при народженні лише 550 і 580 грамів.

Щоб навіть під час повітряних тривог малюки отримували постійне медикаментозне забезпечення, в укритті облаштували палату інтенсивної терапії для новонароджених.

“У разі потреби всі дітки будуть тут перебувати. Тут є все обладнання, навіть для найважчих. Є дихальні апарати, вони багатофункціональні, всі режими вентиляції. Є столики, кувези, все, що необхідно для наших найменших пацієнтів”, — розповіла Вероніка Колдра, завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених.

Протягом двох останніх років тут велися роботи з облаштування укриття, що відповідає сучасним вимогам безпеки, інклюзивності та державним будівельним нормам. Оскільки висота підвального приміщення не перевищувала 1,5 метра, першочерговим завданням було її збільшити. Для цього довелося заглибитися вниз більш ніж на метр. Тепер висота стель у приміщенні 2,5 м.

Медики зазначають, що найперше питання, яке виникає у майбутніх батьків, стосується саме укриття.

“Ще під час знайомства з закладом вони хочуть напередодні побачити приміщення, зокрема, укриття. Для них це є пріоритетом. Адже ми бачимо, що обстріли посилюються. При сигналах повітряної тривоги зараз усі спускаються в укриття, і пріоритет для нас — це безпека”, — акцентувала Марія Малачинська, директорка Львівського обласного клінічного перинатального центру.

В укритті провели заміну каналізації, встановили нову пожежну систему та вентиляцію. Забезпечили високошвидкісний Wi-Fi, а для подвійного захисту на випадок знеструмлення встановили потужний генератор, який вмикається впродовж кількох секунд.

Читайте також: Бомбосховище вищого класу на 400 осіб зводять під Харковом — чим воно унікальне (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, у Харкові створили першу в Україні підземну школу — навчальний заклад із високими стандартами безпеки для 900 учнів, які можуть відвідувати заняття у дві зміни.

Прямий ефір