Підтримка західних партнерів в артилерії: як це допомагає ЗСУ та змінює співвідношення сил, розповів Попович

Українські військові. Фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Завдяки західній допомозі ситуація з боєприпасами для Збройних сил України (ЗСУ) суттєво покращилася порівняно з попередніми періодами. Однак поняття паритету в артилерійському вогні залишається умовним, і фактичне співвідношення сил може змінюватись. Про це сьогодні, 25 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий оглядач Денис Попович.

“Паритету немає. Відомо, що раніше співвідношення становило один до семи та один до восьми, тоді як зараз воно приблизно один до трьох. Це означає, що ми суттєво скоротили розрив”, — сказав він.

За його словами, поняття “паритет” у контексті артилерійського вогню є умовним. Це пов’язано з тим, що фактичне співвідношення сил може значно змінюватись залежно від безлічі факторів.

“Так, Росія використовує радянську артилерію, що потребує великої кількості снарядів. У розпорядженні української армії є зразки західної артилерії, яка точніша і передбачає меншу витрату боєприпасів для поразки цілей”, — пояснив Попович.

Як він зазначив, ЗСУ здебільшого покладаються на допомогу західних партнерів у питанні артилерійських боєприпасів.

“Розрахунок на наші можливості, на жаль, поки що недостатній. Проте працює чеська ініціатива; напередодні було обговорено, що на 2025 рік також планується закупівля боєприпасів. Таким чином, ситуація з боєприпасами значно покращилася порівняно із зимою, коли буквально рахували, скільки снарядів необхідно для кожної зброї”, — резюмував Денис Попович.

Читайте також: Питання часу чи геополітики: за яких умов Україна зможе бити західною зброєю вглиб РФ

Як повідомлялося, 22 липня голова Міністерства закордонних справ (МЗС) Чехії Ян Липавський заявив, що країна готується відправити Україні ще 100 тис. боєприпасів уже найближчого місяця.

Прямий ефір