Підсумки візиту Зеленського на саміт G7 — розбір сходознавиці

Наталія Плаксієнко-Бутирська. Фото: media.az

Візит українського президента Володимира Зеленського на саміт G7 (“Великої сімки”) у Хіросімі (Японія) є важливим для України, це демонструє підтримку Києва та згуртовує союзників. Про це заявила сходознавиця, експертка зі Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська сьогодні, 25 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Вона зазначила, що візит президента на саміт G7 до Хіросіми дозволив йому зустрітися з багатьма лідерами та обговорювати питання України.

“Візит Зеленського на більш високий рівень підняв акценти щодо переговорів у межах “Сімки”, і загалом уваги до нашої проблеми. Але й важливим є те, що на саміт було запрошено лідерів інших країн. І Володимиру Зеленському вдалося зустрітися з багатьма політиками”, — зазначила експертка.

За її словами, на саміті питання України порушувалися дуже серйозно, і лідери країн, які були запрошені на засідання, вислуховували різні думки — не лише України, але й своїх партнерів.

“Індія дотримується нейтральності щодо війни та активно співпрацює, наприклад, із Росією у торговельних відносинах. Але водночас прем’єр-міністр наголошує на дуже важливому меседжі для нас — він сказав, що зробить усе можливе, щоб допомогти Україні та припинити війну”, — додала Бутирська.

Вона також оцінила військову допомогу Києву від Токіо.

“Японія — це єдина країна, яка входить до “Великої сімки” в Азіатському регіоні. І на сьогодні це та країна, яка допомагає Україні та підтримує її дуже серйозно. І ми можемо прослідкувати це на контрасті, наприклад, з іншими країнами регіону. Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда намагається не лише підтримувати на дипломатичному, політичному, економічному, гуманітарному рівні, але й навіть знайти можливості, щоб надати нелетальну зброю для України. А це також не дуже легко для країни, яка має пацифістську Конституцію”, — зауважила гостя ефіру.

Також вона розповіла, що РФ намагається впливати на ухвалення рішення Південною Кореєю щодо більш масштабної підтримки Української держави. Експерт також дала оцінку заклику учасників саміту в Хіросімі до Китаю чинити тиск на РФ для виведення військ з України.

Читайте також: Посилення підтримки України та зустрічі з лідерами азійських країн — підсумки візиту Зеленського на саміт G7 в огляді експертів

Нагадаємо, раніше Фесенко заявив, що Україна почала обігравати Росію не тільки на полі бою, але й на дипломатичному фронті. Президент Зеленський починає грати на тому полі, де Росія нібито домінувала.

Прямий ефір