Підіймають безпілотники в небо за будь-якої погоди — як працює українська аеророзвідка на Донеччині (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Близько 70% всієї повітряної розвідки в небі над Донецькою областю — це українські безпілотники. Навички аеромобільних груп дають змогу підіймати “пташок” у небо за будь-якої погоди й оперативно передавати дані про розташування противника артилеристам, повідомляє кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.

Важлива частина роботи аеророзвідки — маскування дрона. За лічені секунди захисники засекречують безпілотник і “пташку” відпускають у небо. Уже за кілька хвилин дрон передає дані на відстань до 10 км, показуючи розташування російської техніки та скупчення живої сили противника. Зараз українська аеророзвідка підіймає в небо безпілотники за будь-якої погоди.

“Потрібно сфокусуватись, наприклад, на якомусь виявленні ворожої живої сили чи вогневої позиції, щоб корегувати якісніше вогонь. Потрібно, дійсно, де більш сприятливі погодні умови, але ми працюємо і в екстремальних. Навіть і в сніг працювали, і в дощ, це нам не робить погоди”, — розповів військовослужбовець ЗСУ з позивним “Малий”.

Засекречуючи дрон у небі, захисники пам’ятають і про своє маскування на землі, адже часто противник веде за ними полювання, а потім атакує.

“Дрон не може вилетіти з окопу або з куща, треба все одно виходити на відкриту місцевість. В них так само є спостережні пости, ворог так само спостерігає за нами, тому такий захід безпеки. Він зливається з травою, з місцевістю, з кущами, з усім”, — пояснив воїн.

За словами захисників, українська аеророзвідка для російської армії як “кістка в горлі”. Зараз у небі переважно літають українські дрони, вони швидко передають дані артилерії.

“Наша аеророзвідка показує свою набагато кращу ефективність, ніж у ворога, і цим дає можливість нашій артилерії вражати цілі і й мати уявлення куда стріляти, як стріляти”, — каже військовослужбовець ЗСУ з позивним “Шкіпер”.

На Бахмутському напрямку перед артилеристами стоїть завдання — максимальна ліквідація живої сили російської армії. І попри часті обстріли їхніх вогневих позицій, десятки штурмів на цьому напрямку бійці відбивають щодня. Стежать захисники і за небом над своїми позиціями, збиваючи російські дрони.

“Залами” (ZALA), “Орланами” постійно літають, але ми намагаємося їх збивати зі стрілецької зброї”, — сказав військовослужбовець ЗСУ з позивним “Маестро”.

“Ви самі чуєте, так постійно. Бувають прильоти поруч, а так все добре”, — додав військовослужбовець ЗСУ з позивним “Комеді”.

Робота повітряної розвідки потрібна не тільки артилеристам. Усі архівні відео вогневих позицій росіян можуть використати й інші українські війська в разі оборони або контрнаступу.

Читайте також: Значення дронів у війні РФ проти України — на що вони здатні, розповів військовий експерт

Прямий ефір