Робоча група зі створення Міжнародного спеціального трибуналу щодо Росії за її злочини проти України розробила ключові елементи його статуту. Про це сьогодні, 4 лютого, на брифінгу в Брюсселі розповіла заступниця міністра юстиції України Ірина Мудра, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ в Європі.
Експерти з правових питань Європейської комісії, Європейської дипломатичної служби, Ради Європи, України та 37 держав заклали правові основи для створення спеціального трибуналу щодо злочинів агресії проти України.
“Два роки робоча група активно працювала над вирішенням цього складного і важливого завдання. Я рада повідомити, що після двох днів продуктивних обговорень у Брюсселі ми визначили ключові елементи головного документа трибуналу. Це серйозне досягнення і великий крок уперед, який став можливий завдяки 12 попереднім засіданням групи, особливо успіхам, досягнутим минулого року в Ризі та Відні”, — сказала вона.
Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас запевнила, що жодних змін у сприйнятті Володимира Путіна, як лідера, який скоїв злочин, не змінилося.
“Я думаю, немає жодних сумнівів, що Путін скоїв злочин агресії, вирішивши напасти на іншу країну. Він відкрито порушив суверенітет і територіальну цілісність України. Без цього злочину не було б убивств, атак на цивільну інфраструктуру й мирних жителів, зґвалтувань. Так що, так що це дуже взаємопов’язано”, — сказала Каллас.
Читайте також: У Конгрес США внесли проєкт резолюції про визнання дій РФ в Україні актом геноциду, — Маркарова
Нагадаємо, статут — це основний правовий інструмент, який має регулювати функціонування спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. Після того як спецтрибунал почне працювати, українська влада зможе передавати його прокурору внутрішні розслідування і судові переслідування, пов’язані зі злочином агресії.