Після звільнення українською армією від російських окупантів міста Херсона однією з найгарячіших точок в Україні залишається місто Бахмут Донецької області. Туди росіяни планують перекинути свої сили та прорвати оборону міста. Бахмут перебуває на межі гуманітарної катастрофи, відсутні всі комунікації. Тому журналісти і співробітники телеканалу FREEДОМ, попри постійні загрози обстрілів, допомагають місцевим волонтерам. Цього разу доправили паливо для безперебійної роботи генераторів, повідомляє кореспондентка телеканалу Альона Грамова.
Сьогодні люди в Бахмуті живуть без електрики, води, газу, мобільного зв’язку, у сирих підвалах і під постійними російськими атаками.
“Щойно буквально пів години тому у дворі в нас, мабуть, ракета розбила все. У двох будинках навпроти повилітали шибки, балкони, стіни, загалом жах один”, — розповіла місцева жителька Ольга Василівна.
У місті практично не залишилося магазинів, що працюють, за продуктами місцеві приходять до пункту видачі гуманітарної допомоги при міській раді. А там, кажуть волонтери, є теж свої потреби. Питання з генератором для безперебійної роботи центру вже допомогли вирішити співробітники телеканалу FREEДOM, тепер же нові зібрані колективом кошти спрямували на купівлю палива.
“Так, генератор — це наше життя, завдяки йому ми існуємо, це є світло в нас, і звісно ж більш-менш ми якось опалюємо себе і заряджаємо телефони та ліхтарики”, — сказала волонтерка пункту видачі гуманітарної допомоги при міській раді Ірина.
20-літрової каністри бензину вистачає на два дні повноцінної роботи пункту. Така допомога, кажуть у центрі, є життєво необхідною.
“Вкотре хочу подякувати FREEДOM, спасибі, хлопці та дівчата, вам величезне, що ви на перші наши’і прохання, як і люди, яким ми озвучуємо наші потреби, приходите нам на допомогу і постачаєте це паливо. Що ви нас не забуваєте, що ви співпереживаєте і співчуваєте нашій ситуації”, — поділилася волонтерка Ірина.
Як розповіли в міській раді, десятки гуманітарних організацій активно допомагають місту з постачанням продуктових наборів, проте з настанням холодів людям все ж потрібна допомога із засобами обігріву.
“Щодо проблемних питань, то це, звісно, не вистачає свічок, ліхтарів, буржуйок, щоб люди обігрівалися, бо багато людей перебувають у підвальних приміщеннях, тому що Бахмут постійно під обстрілами”, — повідомила секретарка Бахмутської міськради Ганна Петрієнко-Полухіна.
Щодня з міста безплатно евакуюють усіх охочих. Однак чимало місцевих вирішили залишитися й допомагати тим, хто потребує. Кілька разів на тиждень через зруйнований міст до волонтерів на велосипедах приїжджають Ірина та Олександр. Беруть продукти і повертаються на Забахмутку, щоб допомогти людям похилого віку.
“Ми просто їздимо туди і годуємо собак, тих, яких залишили, і безпритульних котів і собак. Дорогою літнім людям роздаємо хліб. Кричимо: “Хліб потрібен?” Люди просять. Якщо нам якусь гуманітарку дають, то розвозимо і консерви”, — розповіла жителька Бахмута Ірина.
На запитання кореспондентки, що їм дає сили, люди відповіли: “Те, що це наша батьківщина, це наша Україна, наш дім, наша земля”. І додали, що вірять у перемогу України.
“Звичайно, обов’язково. Якби ми не вірили, вже б давно поїхали”, — сказали вони.
Попри щоденні масовані обстріли міста, волонтери не перестають допомагати місцевим. Сьогодні в Бахмуті живуть 15 тисяч осіб. Велика частина з них — люди пенсійного віку.
Читайте також: “Ми вистоїмо у будь-якому разі!”: як живуть у Бахмуті — одній з найгарячіших точок України (ФОТО, ВІДЕО)
Нагадаємо, на думку керівника Центру військово-правових досліджень Олександра Мусієнка, російські підрозділи разом із найманцями приватної військової компанії “Вагнер” уже кілька місяців намагаються захопити Бахмут, бо це особиста амбіція номінального власника ПВК Євгена Пригожина.