Голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай анонсує позитивні новини від Збройних Сил України (ЗСУ) у Луганській області. За його словами, у напрямку Сватово-Кремінна ініціатива на боці українських військових. Російські окупаційні війська, своєю чергою, не залишають спроб прорвати оборону ЗСУ, і зазнають при цьому значних втрат, інформує FREEДОМ.
Збройні сили України з початку повномасштабної війни звільнили від російських окупантів 1 886 населених пунктів. У більшості з них уже працюють соціальні служби, лікарні та навчальні заклади. Роботи з відновлення критичної інфраструктури продовжуються на всіх деокупованих територіях.
“Робота гуманітарних штабів розпочато на території 1 620 населених пунктів. Продовжується поновлення роботи органів державної влади та місцевого самоврядування. Медичні установи відновили роботу у 965 населених пунктах. Працюємо і над відновленням газо-, тепло- та електропостачання. Для виконання цього завдання спрямовано максимум сил та можливостей. Фахівці працюють у всіх територіальних громадах”, — повідомив заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко.
Російські війська намагаються захопити Бахмут Донецької області та прилеглі населені пункти вже не перший місяць, — безуспішно. Але ситуація у Донецькій та Луганській областях залишається найбільш напруженою.
“Підрозділи Сил оборони відбили атаки окупантів у районах населених пунктів Білогорівка Луганської області та Спірне, Берестове, Бахмут, Курдюмівка, Північне, Новобахмутівка, Красногорівка, Первомайське, Невельське та Мар’їнка Донецької області. На Бахмутському та Авдіївському напрямках противник зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій”, — поінформував речник Генерального штабу ЗСУ Олександр Штупун.
Намагаючись досягти бодай якихось успіхів на полі бою, російські командири кидають у наступ сотні військовослужбовців. Серед них і мобілізовані. Результат тактики — понад 85 тис. загиблих в Україні російських окупантів.
“Часткова мобілізація і широке залучення засуджених до ведення бойових дій — це все каже, що та кадрова армія, яка 24 лютого вторглася на нашу землю, фактично розбита. Якщо не знищено повністю, то вона зазнала таких втрат, які змусили російське керівництво робити непопулярні, нетрадиційні та часто навіть злочинні методи”, — зазначив військово-політичний оглядач, експерт-міжнародник Ігор Левченко.
Про величезні втрати серед своїх говорять і самі росіяни.
“Та скажіть вже, скільки наших загинуло за добу …. Говорять всього 80 тисяч вже загинуло”, — з перехоплення розмов російських військових Службою безпеки України (СБУ)
Щодня підтримка росіянами військової агресії проти України зменшується. Російське видання “Медуза” з посиланням на свої джерела, близькі до Кремля, повідомило: результати закритих соціологічних опитувань, проведених на замовлення адміністрації президента Росії, “чітко свідчать, що росіяни не відчувають оптимізму щодо свого майбутнього та майбутнього країни”. Щоб повернути громадську підтримку війни в Україні, Кремль може готувати фальшиву атаку під чужим прапором.
“Кремль, схоже, створює інформаційні умови для атаки під чужим прапором у Білгородській області Росії. Твердження Росії про напад України на Білгородську область, що готується, абсурдні і спрямовані лише на те, щоб залякати громадськість і змусити її підтримати війну. Україна не має стратегічного інтересу у вторгненні до Росії і не може зробити це в таких масштабах”, — зі звіту американського Інституту вивчення війни
Через розв’язану в Україні війну Росія зазнає не лише бойових та репутаційних, а й колосальних фінансових втрат. За підрахунками експертів видання Forbes, Росія витратила на агресію не менше 30 млрд дол. Для розуміння, ця сума перевищує річний бюджет Кіпру.
Читайте також: Росіяни не визнають “спеціальну військову операцію”, відчувають апатію і втомилися від війни — подробиці