“Переможні” доповіді Путіну показали розбрід у російській вертикалі військового командування, — військовий аналітик

Іван Ступак. Фото: Facebook

У російській вертикалі військового командування — розбрід: нижчі чини доповідають президенту РФ Володимиру Путіну про нібито “перемогу” в Кринках, минаючи міністра оборони. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015 рр.) Іван Ступак.

“Не Шойгу доповідав Путіну. Путін сказав: “Ну, мені тут доповів командувач повітряно-десантних військ Теплинський про те, що Кринки взяли”. І Шойгу як начальник Теплинського з кам’яним обличчям каже: “Ну, так, я можу тільки підтвердити”. На чому я хочу акцентувати увагу, що не Шойгу доповідає про те, що взяли, а за нього вже встигли доповісти. Я більш ніж упевнений, що такі речі не прощають, і в командувача цього угруповання будуть великі проблеми”, — сказав він.

На думку Ступака, зараз у РФ військові активно користуються тим вікном можливостей, яке склалося, для поліпшення свого становища у владній вертикалі, отримання нових звань.

Військовий аналітик констатував, що Кринки перетворилися на руїни — це вже не село, а локація.

“Але, з усім тим, ті російські військові, які тільки хвалилися, що повісили прапор, на українському відео, яке зняте було з українського безпілотника, одразу ж після закінчення фільмування утекли до лісопосадки… Тому ще раз — це пропагандистське кліше, спроба показати, що Авдіївку взяли, Кринки взяли, щось ще взяли. Насправді понад 90% російських громадян навіть ні з першої, ні з десятої спроби не зможуть пальцем на карті показати, що таке Авдіївка, тим паче, що таке Кринки, де вони розташовані. Ну, пропагандистська машина виносить це в ранг, не знаю, Будапешт взяли, під Вашингтоном стоїмо вже”, — сказав Ступак.

Читайте також: Українські військові продовжують утримувати велику кількість окупантів на лівобережжі Херсонщини, не допускаючи прориву, — військовий експерт

Раніше в Росії заявили про “зачистку плацдарму на лівому березі Дніпра”. Однак в Інституті вивчення війни повідомили, що 19 і 20 лютого біля Кринок тривали регулярні позиційні бої, жодних російських успіхів у цій місцевості не було. Заяви про захоплення плацдарму на лівобережжі Херсонщини, на думку аналітиків, потрібні Кремлю, аби посилити бажаний інформаційний ефект напередодні президентських виборів.

Прямий ефір