За кілька днів, якщо не раніше, в Україну надійдуть озброєння, передбачені новим американським пакетом допомоги. Про це напередодні на брифінгу повідомив представник Міністерства оборони США Патрік Райдер, передає FREEДОМ.
Він зазначив, що не вдаватиметься у подробиці щодо того, які боєприпаси та обладнання надійдуть до України насамперед, але наголосив, що процес постачання вже триває.
“Ми вже розпочали процес переміщення частини зброї, боєприпасів та обладнання, яке, як я вже згадував раніше, буде там за кілька днів, якщо не раніше… У списку, який ми надаємо, є різне обладнання та можливості. Деякі з цих речей, очевидно, займуть більше часу, ніж інші. Але коли справа доходить до таких важливих можливостей, як боєприпаси, ви знаєте, ми вже рухаємося, щоб здійснювати ці постачання”, — повідомив Райдер.
Коментуючи те, що називають шестимісячною затримкою у допомозі Україні з боку США, речник Пентагону визнав, що ситуація на полі бою в Україні важка.
“Але я думаю, що будь-хто, хто намагається скинути з рахунків українців, очевидно, не стежить за тим, що сталося за останні кілька років. Як сказав держсекретар, Україна має значення. Те, що відбувається в Україні, з погляду безпеки, впливає не лише на Україну, а й на європейську та міжнародну безпеку. Ми збираємось продовжувати підтримувати їх [українців] не лише для захисту території, яку вони захищають від російської окупації, а й для того, щоб вони повернули свою суверенну територію, і ми збираємось робити це у довгостроковій перспективі”, — запевнив Райдер.
Він нагадав про засідання Контактної групи з оборони України (формат “Рамштайн”), яке проведе глава Міноборони США Ллойд Остін сьогодні, 26 квітня, по відеозв’язку.
“Зустріч буде присвячена другій річниці створення першої Контактної групи після неспровокованого вторгнення Росії до України у лютому 2022 року. За останні два роки Контактна група продемонструвала свою єдність та рішучість, про що свідчить постійна підтримка та пожертвування наших міжнародних партнерів та союзників. Крім того, Контактна група продовжує роботу з Україною, щоб допомогти їй рухатися до розвитку сильної, ефективної та самостійної оборонної промисловості”, — наголосив речник Міноборони США.
Патрік Райдер також прокоментував інформацію щодо можливого направлення до України додаткових американських військових радників, повідомивши, що таке рішення поки що не ухвалювалося.
Читайте також: Зброя від США вже на шляху до України: експерти обговорили рішення Байдена і Сенату
Як повідомлялося раніше, Київ уже щонайменше рік активно просить партнерів надати Україні ракети дальністю до 300 км. Однак адміністрація США постійно відкладала це питання.