У Європейській комісії розкрили подробиці нового пакету санкцій проти Росії. За словами голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, нові обмеження торкнуться підприємств, які ігнорують санкційний режим та продовжують експортувати заборонені товари у РФ, інформує FREEДОМ.
“В одинадцятому пакеті санкцій у нас понад 90 компаній по всьому світу, щодо яких у нас є чіткі докази того, що вони порушують санкції, тобто постачають санкційні товари безпосередньо в Росію з Європейського Союзу в обхід через треті країни”, — сказала Урсула фон дер Ляєн в інтерв’ю німецькій телекомпанії ZDF.
Імпорт до Росії напівпровідників та інтегральних схем із Казахстану, Об’єднаних Арабських Еміратів, Туреччини та ще низки країн різко зріс після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про це раніше заявили в Євросоюзі. Тому в 11-му пакеті санкцій вперше з’явиться механізм впливу на треті країни.
“Рішення ЄС запровадити санкції проти понад 90 неросійських компаній, які допомагали Росії обходити санкції, можна тільки вітати. Спроби ворога обходити санкції будуть завжди, але покарання за допомогу їм у цьому має бути жорстким”, — написав у Telegram керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.
Потрапити під санкції ризикують і китайські компанії. Важливо розуміти, що Брюссель не планує вводити обмеження проти офіційного Пекіна — під санкції можуть потрапити саме зареєстровані в Китаї підприємства. Частина таких фірм існує тільки на папері, а їхні власники — іноземці, зокрема й росіяни.
“Розширення списку підсанкційних компаній і підсанкційних товарів — це завжди посилення ефекту санкцій. Чому? Тому що подібних товарів, товарів подвійного призначення, їх не так багато, виробників цих товарів теж не так багато у світі, відповідно, вибивання того чи іншого виробника тієї чи іншої товарної категорії є посиленням санкцій. І, що дуже важливо, це сигнал для інших компаній в інших юрисдикціях, що навіть якщо держава не є членом санкційної коаліції, ви все одно за співпрацю з Російською Федерацією будете піддані санкціям”, — сказала спецпредставниця МЗС України з питань санкційної політики Олександра Василенко.
Імовірно, 11-й пакет санкцій ухвалять на наступній зустрічі послів країн-членів ЄС. Водночас нові обмеження погодили країни “Великої сімки”. Вони домовилися позбавити Росію будь-яких технологій, промислового обладнання та послуг, які підтримують військову машину країни-агресора. Незадовго до саміту “Великої сімки” в Хіросімі про новий пакет штрафних заходів проти Росії оголосили і США. Вашингтон серед іншого планує відсікти від американського експорту майже 70 підприємств і організацій з Росії та інших країн, які не відмовилися від співпраці з Москвою.
Читайте також: У США та Європі поглиблюють боротьбу зі спробами обійти антиросійські санкції — деталі від Бураковського
Нагадаємо, лідери держав G7 підписали на саміті в Японії декларацію щодо посилення санкцій проти Росії. У документі, зокрема, йдеться про наміри обмежити виробництво, обробку та експорт алмазів із Росії, щоб скоротити експортні доходи Москви.