Переговори з Росією — неможливі: ані Україна, ані її союзники не довіряють Путіну (ВІДЕО)

Иллюстративный коллаж: dpsu.gov.ua

У середині червня у Швейцарії відбудеться дводенна конференція високого рівня, де обговорять як зупинити російську агресію. Основні завдання учасників саміту — знайти шляхи реалізації української формули миру та розробити дорожню карту для залучення Росії до процесу припинення війни. Головна проблема полягає в тому, що диктатору Володимиру Путіну не довіряє ані Україна, ані її союзники, інформує FREEДОМ.

Єдине, що розуміє Путін — це сила, заявив президент Фінляндії Александр Стубб в інтерв’ю CNN. Він упевнений, що переговори між Україною і Росією поки неможливі.

“Я багато років брав участь у мирному посередництві і, звісно, коли ви виступаєте посередником, усе починається з діалогу, а після діалогу ви починаєте встановлювати параметри. Але я думаю, що в цьому конкретному випадку холодна правда полягає в тому, що єдиний спосіб досягти миру — це поле бою”, — вважає президент Фінляндії.

Росії не можна довіряти в тому, що стосується мирних переговорів, переконаний заступник генерального секретаря Північноатлантичного альянсу (НАТО) Мірча Джоане. Москва використає перемир’я, щоб відновити сили, але від своїх планів не відмовиться. Саме тому, за словами Джоане, так важливо, щоб Україна наближалася до вступу в НАТО і в Євросоюз.

“Навіть якщо вони [влада Росії] згодом почнуть говорити про мир, то йтиметься не про мир як такий, а про перемир’я для переозброєння і подальшого повернення… Ми нехтували обороною, бо вірили, всі ми вірили, що живемо в більш спокійному світі. А тепер жорстоко прокидаємося в новій реальності”, — заявив заступник генсекретаря НАТО.

“Коли ці загрози стали носити абсолютно реальний характер, про це говорять й іноземні розвідки, й аналітичні центри. Вони звертають увагу на неадекватну поведінку російських військ в Україні, на порушення міжнародного права, факти геноциду. Звичайно ж, вони розуміють, що з таким диктатором і людожером усі їхні домовленості, навіть гіпотетичні, не коштуватимуть нічого. Ба більше, якщо проаналізувати ситуацію глибше, гадаю, ніхто не згадає жодної міжнародної угоди, яку б було виконано повністю російською стороною”, каже кандидат політичних наук, керівник “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

Франція не має наміру підтримувати діалог із РФ. Після переговорів телефоном міністра оборони Франції Себастьяна Лекорню і міністра оборони Росії Сергія Шойгу в російському відомстві заявили, що під час розмови “було відзначено готовність до діалогу щодо України”. У повідомленні також сказано, що відправною точкою могли б стати переговори в Туреччині. В уряді Франції це повідомлення назвали брехнею.

“Наразі не в наших інтересах проводити дискусії з російськими чиновниками з огляду на те, що пресрелізи і звіти, які вони подають, це брехня”, із заяви міністра закордонних справ Франції Стефана Сежурне.

Путіну довіряти не можна, впевнений президент України. В інтерв’ю Bild Володимир Зеленський прокоментував ініціативу Дональда Трампа щодо плану закінчення війни Росії проти України. Якщо йдеться про те, що ми просто маємо віддати свої території, то це дуже примітивна ідея, зазначив він.

“Нам потрібні вагомі аргументи. Нам потрібна не фантастична думка, а справжня. Йдеться про людські життя, ми не можемо жартувати і не можемо ризикувати. Ми тут маємо справу з Путіним. Усе, про що він говорив до цього, надалі він чинив по-іншому. Ми не можемо йому довіряти… Можна домовитися про все, але питання в тому, чи буде він цього дотримуватися”, наголосив глава Української держави.

Глобальний саміт миру в середині червня у Швейцарії збере лідерів країн-учасниць української формули миру. Мета конференції створення умов для досягнення тривалого миру в Україні, а також вироблення конкретної дорожньої карти для участі Росії в мирному процесі, йдеться в заяві уряду Швейцарії, повідомляє Reuters.

Читайте також: Президент України взяв участь у саміті Тримор’я: які заяви робили лідери та про що говорили (ВІДЕО)

Прямий ефір