Переговори про надання гарантій безпеки Україні вже тривають із низкою країн, що входять до НАТО. Про це сьогодні, 30 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.
“Цей трек розвивається. Переговори вже йдуть. Це стало наслідком обіцянок країн “Великої сімки” щодо України, які були офіційно, публічно озвучені в спільній заяві під час липневого саміту НАТО у Вільнюсі. Тоді країни “Великої сімки” заявили, що надаватимуть Україні гарантії безпеки і це має бути поставлено на договірну основу. Наприкінці літа – на початку осені почався переговорний процес — зі Сполученими Штатами, з Великою Британією, з цілою низкою країн Європейського Союзу, з Європейським Союзом загалом”, — сказав політолог.
Він додав, що зараз напрацьовується каркас для майбутньої угоди. Фесенко вважає, що переговори будуть прив’язані і до умов завершення війни, і, з високою часткою ймовірності, до процесу подальшої інтеграції України в НАТО.
“Для нас ці переговори не є альтернативою членству в НАТО. Це два паралельні треки, взаємопов’язані”, — сказав політолог.
За словами Фесенка, постачання зброї, боєприпасів, економічна підтримка України, спільні оборонні проєкти, санкції проти країни-агресора — це те, що має бути зафіксоване у двосторонніх договорах про гарантії безпеки.
“Це те, що діятиме на найближчу перспективу, щонайменше, до членства України в НАТО. А головна гарантія безпеки — це, звичайно, наша інтеграція в НАТО”, — сказав він.
Політолог також зазначив, що на зустрічі в Брюсселі глави МЗС країн-членів НАТО узгодили рекомендації щодо реформ для прийому України в Альянс.
“Той документ, який був затверджений на міністерській зустрічі в Брюсселі, насправді значною мірою нейтралізує ризики блокування подальших рухів України в НАТО з боку Угорщини. Не повністю, але значною мірою”, — повідомив Фесенко.
Читайте також: Затверджено план дій на 2024 рік: підсумки першої зустрічі Ради Україна — НАТО на рівні глав МЗС (ВІДЕО)
Раніше генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг наголосив, що Україна стала ближче до НАТО, ніж будь-коли раніше.