Останні заяви з Росії у поєднанні з одкровеннями колишнього американського президента Дональда Трампа стали “крижаним душем” для членів ЄС та НАТО. Певною мірою це ефективно: що більше лякається Захід, то краще він адаптуватиметься до реальності. Таку думку висловив кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Якоюсь мірою мене тішить, що інтерв’ю Путіна Карлсону відбулося до Мюнхенської конференції. І що Карлсон начебто інсайд сказав після інтерв’ю Путіна, що якщо справа стосуватиметься деокупації Криму, Путін без роздумів використає ядерну зброю. І потім ще Медведєв наговорив, що якщо буде війна з НАТО, то, звичайно, вони використають ядерну зброю. І після цього Трамп заявляє, що він, якщо хтось із країн НАТО не готовий платити 2%, ще й з Путіним підіграє, щоб зробити погану послугу якійсь країні з блоку НАТО. І це все, на мою думку, було дуже холодним, крижаним, душем для Європейського Союзу, для країн-членів НАТО”, — заявив кандидат політичних наук.
Він вважає: подібні заяви сприяють усвідомленню загроз та розумінню, що треба змінюватись, реформуватися.
“Тому цей холодний душ відбувся дуже вчасно. І тепер нікому особливо доводити не треба, як робив, до речі, наш президент у минулому, включаючись через інтернет-зв’язок на Мюнхенській конференції, коли він говорив про ризики, просив про консолідацію, говорив для нас абсолютно очевидні речі. Але навіть тоді, коли був рік війни, до кінця Європейський Союз ще не усвідомлював усіх ризиків для самих себе. Дуже добре, що зараз у них нарешті завіса з очей спала. Вони чудово розуміють, хто такий Путін, що з ним нема про що розмовляти, йому неможливо довіряти і його можна сприймати лише в одній якості — як ризик світової безпеки і як основний деструктивний елемент, який знищує світову безпеку”, — резюмував Олексій Буряченко.
Нагадаємо, сьогодні, 16 лютого, у Мюнхені розпочинається конференція з безпеки. Головні теми — війна Росії проти України та ситуація на Близькому Сході. Обговорювати проблеми оборони та безпеки до Німеччини прибудуть майже сто міністрів та глав держав. Зокрема, участь у ній візьмуть генеральний секретар НАТО та керівники головних інституцій ЄС. З американського боку — глава Держдепартаменту, від Китаю — глава Міністерства закордонних справ. Водночас чиновників із Росії та Ірану на захід не запросили.