“Пекін вичікує”: про роль Китаю в завершенні війни РФ проти України висловився політолог

Ігор Рейтерович. Фото: uatv.ua

Наразі Китай підтримуватиме досить стабільні відносини з Україною, але при цьому чекає, можливо, шанобливого запрошення з боку Сполучених Штатів Америки взяти участь у питанні завершення війни Росії проти України. Такою думкою поділився політолог Ігор Рейтерович в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Для Китаю це може бути вигідна історія, оскільки там дуже бояться приходу до влади Трампа, знаючи його антикитайські висловлювання, бажання воювати економічно з КНР. Тому не виключено, що для Китаю це шанс, власне кажучи, встановити додаткові взаємовідносини зі Сполученими Штатами Америки, допомогти завершити російсько-українську війну, зберігши контроль над Росією. РФ від Китаю вже нікуди не дінеться”, — сказав Рейтерович.

Це для Пекіна, вважає політолог, можливість і налагодити стосунки з Вашингтоном, і зберегти Україну як одного з ключових торговельних партнерів. 

“Продовольча проблема для Китаю не вирішена. Країна залежить від зовнішніх поставок продовольства. І в цьому плані Україна, звичайно, для нього надзвичайно перспективна країна. Саме з погляду торгівлі, враховуючи нашу міць сільського господарства. Пекін буде зацікавлений цю співпрацю продовжувати і в майбутньому. Але поки що китайці, судячи з останніх дій, трошки вичікують, але певні кроки все-таки відбуваються. Те ж призначення нового посла в Україні, що може свідчити про те, що вже досить скоро вони більш активно до цього питання долучаться”, — сказав спікер. 

На його думку, посил Трампа про те, що Китай може допомогти у врегулюванні конфлікту, був почутий у Пекіні. Китайці, вважає він, просто зараз думають, як правильно на нього відповісти.

“Це дуже важливо для Китаю — певна рівноправність зі Сполученими Штатами. І коли такий момент настане, повірте, вони дуже швидко передадуть необхідні сигнали Росії, і, за великим рахунком, їм буде наплювати на те, що в Росії з цього приводу думатимуть. Вони прекрасно знають, що тримають руку на пульсі, тримають руку на шиї російської економіки. І, якщо росіяни почнуть якось брикатися, дуже швидко цю руку стиснуть. Але поки що вони вважають, що ще не настав той час, коли можна цим скористатися по максимуму”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Дипмісію в Україні розпочав посол Китаю — чи допоможе це налагодити діалог Києву і Пекіну: думка політолога

Нагадаємо, доктор політичних наук Ігор Петренко вважає, що зараз у Дональда Трампа немає конкретного плану щодо закінчення війни Росії проти України. Його мета на даному етапі — усадити сторони за стіл переговорів, а далі, виходячи з позицій України і Росії, він застосовуватиме певні інструменти.

Прямий ефір