Паралімпійські ігри-2024 у Парижі: українська збірна буде представлена 140 атлетами

Українські паралімпійці в Парижі. Фото: paralympic.org.ua

У Парижі 28 серпня стартує літня Паралімпіада. Ігри триватимуть до 8 вересня. Україну на змаганнях представлять 140 атлетів у 17 видах спорту. Про це повідомили в Національному комітеті спорту інвалідів України (НКСІ), інформує FREEДОМ.

У Комітеті підкреслили, що це найбільша делегація наших спортсменів за всю історію участі в Іграх.

Середній вік спортсменів української збірної — 32 роки. Наймолодшому учаснику — Дмитрові Суханову — 15 років, він виступатиме в плаванні парами, а найстаршому — Анатолію Андрусенку — 60 років, спортсмен візьме участь у змаганнях із волейболу (сидячи).

Зазначимо, чотири роки тому в Токіо Україна посіла шосте місце в медальному заліку, сумарно завоювавши 98 медалей, 24 з них були золотими. В оргкомітеті ігор у Парижі обіцяють, що змагання будуть видовищними.

“Паралімпійський рух зараз став більш актуальним, ніж будь-коли раніше. І це також через амбіції оргкомітету Парижа-2024. У багатьох галузях впроваджуються інновації, і ми є частиною цього. Думаю, спорт, який глядачі побачать на ігровому полі, буде кращим, ніж будь-коли”, — заявив президент Міжнародного паралімпійського комітету Ендрю Парсонс.

Нагадаємо, Україна посіла 22-е місце в медальному заліку Олімпіади-2024. Українська команда завоювала 12 медалей. Із них три — золоті. Перше місце в медальному заліку літніх Олімпійських ігор посіла збірна США. У неї — 40 золотих, 44 срібні та 42 бронзові медалі. Американці випередили Китай і Японію. Наступні Ігри відбудуться 2028 року в Лос-Анджелесі.