Пакистан може стати надійним партнером України в Азії та сприяти реалізації її зовнішньополітичних цілей, — Семиволос

Ігор Семиволос. Скріншот: uatv.ua

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба здійснив перший в історії двосторонніх відносин візит до Ісламабаду (Ісламська Республіка Пакистан). Для України важливими є військово-технічний та економічний аспекти співпраці з цією країною. Про це сьогодні, 22 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

Армія Пакистану, зокрема її генералітет, позитивно ставляться до співпраці з Україною, вважає експерт.

“Якщо говорити про військово-технічне співробітництво, то є інформація про те, що Пакистан постачав Україні боєприпаси. Тобто йдеться і про снаряди до реактивної системи залпового вогню (РСЗВ) “Град”, близько 10 тис. боєприпасів. І потім була інформація про те, що Пакистан поставив Україні близько 50 тис. снарядів наступним етапом для гармат. Між Україною і Пакистаном протягом тривалого часу існував танковий контракт до 2020 року. Україна ж допомагає Пакистану модернізувати вертольоти Мі-17. Тобто армія, яка відіграє в Пакистані значну роль, позитивно налаштована до співпраці з Україною”, — розповів він.

Семиволос вважає, що зацікавленість Пакистану в постачанні української сільгосппродукції стимулюють зростання населення та його потреб.

“Якщо говорити про економічну співпрацю, то за останні кілька років перед війною Росії проти України товарообіг між Україною та Пакистаном значно збільшився в кілька разів. І сторони говорили вже про те, що товарообіг наближається до 1 млрд дол. на користь України. Тому що йшлося про значне збільшення поставок сільськогосподарської продукції. Пакистан вкрай зацікавлений і в подальшому постачанні цієї продукції з урахуванням росту населення і зростання потреб”, — пояснив він.

Надзвичайний і повноважний посол Пакистану в Україні Надір Хан відіграє вагому роль у розвитку взаємин країн.

“Слід також відзначити роль пакистанського посла в Україні Надіра Хана, який досить багато уваги приділяє розвитку відносин і є одним із ключових лобістів посилення взаємодії між Україною та Пакистаном”, — сказав Семиволос.

Через економічні відносини Пакистан уникає різкої критики на адресу Російської Федерації, але стосунки зі США та Великою Британією можуть змінити вектор спрямованості в бік України, вважає експерт.

“Якщо говорити про реакцію Пакистану на війну [Росії проти України], то Пакистан уникає різких заяв на адресу Росії, оскільки має з нею теж досить серйозні економічні відносини — купує російську нафту. Але тут варто зазначити, що інституційні зв’язки зі Сполученими Штатами Америки, з Великою Британією, визначають багато в чому стратегію розвитку відносин Пакистану з Україною. І тому для нас це вкрай цікава країна, яка може стати надійним партнером в Азії і сприяти реалізації українських зовнішньополітичних цілей”, — розповів експерт.

Читайте також: Засідання Радбезу ООН через розірвання Росією зернової угоди — чого варто очікувати Україні, розповів Пендзин

Нагадаємо, 20 липня Кулеба здійснив перший в історії двосторонніх відносин візит до столиці Пакистану — країни, яка володіє ядерною зброєю. Міністр закордонних справ України зустрівся з прем’єр-міністром Пакистану Шахбазом Шаріфом, після чого глава української дипломатії провів переговори зі своїм колегою — міністром закордонних справ Білавалом Бхутто Зардарі. Сторони обговорили загрозу глобальній продовольчій безпеці на тлі виходу РФ із Чорноморської зернової ініціативи.

Прямий ефір