Осіння сесія ПАРЄ стартувала у Страсбурзі — український порядок денний

ПАРЄ. Фото: uatv.ua

Осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) розпочала свою роботу в Страсбурзі (Франція) сьогодні, 30 вересня. Серед найважливіших для України питань — звільнення військовополонених і цивільних українців, повідомляє FREEДОМ із посиланням на народну депутатку України, членкиню української делегації в ПАРЄ Євгенію Кравчук.

Йдеться про дебати та голосування за резолюцію “Особи, зниклі безвісти внаслідок агресії рф проти України: військовополонені та цивільні особи, які перебувають у полоні”. Запланова участь заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, якого вдалося визволити з російського полону в червні.

Українська делегація також представить side-event на тему: “Катування та смерті українських військовополонених та незаконно утримуваних цивільних осіб у російському полоні” з реальними свідченнями потерпілих та їхніх близьких.

Ще одна важлива резолюція “Вшанування 90-х роковин Голодомору — Україна знову перед загрозою геноциду”.

“Яка не тільки підтверджує визнання асамблеєю Голодомору як геноциду, але й робить особливий акцент на нинішній агресивній війні РФ проти України та її геноцидальному намірі знищити українців, їхню культуру та спадок”, — зауважила Кравчук.

Також заплановане перше тематичне засідання Мережі допомоги українським дітям. Кравчук висловила сподівання, що мережу очолить народна депутатка України, членкиня ПАРЄ Олена Хоменко.

ПАРЄ. Фото: uatv.ua

Окрім того, українська делегація очікує подальших кроків зі створення спецтрибуналу щодо злочину агресії.  

“Це буде перша сесія ПАРЄ, в якій братиме участь новообраний генеральний секретар Ради Європи Алан Берсе. Пан Берсе вперше звернеться до членів Асамблеї. Очікуємо почути чіткість у розумінні подальших кроків зі створення спецтрибуналу для покарання злочину агресії РФ та роботи Реєстру збитків, завданих Україні”, — наголосила Кравчук.

У межах осінньої сесії відбудеться показ документального фільму Оксани Карпович Intercepted (“Перехоплені”), який фактично став відповіддю на намагання показати на міжнародних майданчиках та кінофестивалях фільм Russian at war, який гуманізує солдатів агресора. Intercepted побудований на перехопленнях розмов російських військових, які показують їхнє реальне ставлення до війни проти України.

Читайте також: Тема повернення українців, яких утримує РФ, стане основною на осінній сесії ПАРЄ — деталі від Мезенцевої

Як повідомлялося раніше, за 2,5 роки повномасштабної війни Україні вдалося повернути з російського полону понад 3 тис. осіб, включно з цивільним, а також близько 900 незаконно депортованих дітей.

Прямий ефір