Притягнення до відповідальності президента Російської Федерації Володимира Путіна та уповноваженої при президенті РФ Марії Львової-Бєлової за незаконну депортацію українських дітей може зайняти роки. Проте деякі наслідки від цього розпорядження Міжнародного кримінального суду (МКС) ці високопоставлені особи з країни-агресора все ж мають. Про це сьогодні, 11 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко.
“Ордер на арешт, виданий Путіну і Львовій-Бєловій, не означає, що в день видачі або наступного дня на лаві підсудних має з’явитися Путін або Марія Львова-Бєлова. Це не працює так у міжнародному судочинстві та притягненні до відповідальності, на це можуть піти роки, можливо, 10 років. Але цей ордер на арешт уже почав свою роботу”, — сказав він.
Павліченко нагадав, що після видачі ордера на арешт російський президент, а також уповноважена з прав дитини, обмежені у своєму пересуванні за межами Росії.
Крім того, Путін і Львова-Бєлова отримали статус обвинувачених у воєнному злочині.
“Фактично, це прирівнюється майже до статусу воєнного злочинця, який теж ставить певні умови для спілкування з ними і для тих, хто підтримує стосунки, розуміючи, що людина спілкується з особою, яка обвинувачується у воєнному злочині. Тому ордер працює, не миттєво, але працює не тільки на систему міжнародного кримінального судочинства, яким є на сьогодні Міжнародний кримінальний суд (МКС), але приносить свої результати теж”, — підсумував Олександр Павліченко.
Читайте також: На Путіна чекають нові кримінальні справи і нові ордери на арешт — уже зібрано величезну доказову базу, — Тропін
Нагадаємо, 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд (МКС) ухвалив рішення видати ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої при президентові РФ із прав дитини Марію Львову-Бєлову за незаконну депортацію і перевезення українських дітей на російську територію.
Держави-учасниці Римського статуту МКС зобов’язані заарештувати і передати Путіна й уповноважену при президентові РФ із прав дитини Марію Львову-Бєлову до суду, якщо ті опиняться на території цих держав.
На сьогодні 123 держави є учасниками Римського статуту МКС.