Ордер Міжнародного кримінального суду на арешт керівника Росії — поворотний момент: звернення Зеленського у 389-й день війни

Володимир Зеленський. Фото: скріншот відео

Вигнати російського окупанта, очистити українську землю від слідів держави-зла, покарати терористів — наші завдання, які ми виконаємо. Про це сьогодні, 19 березня, під час звернення наприкінці 389-ї доби повномасштабного вторгнення Росії заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

“Завершується ще один тиждень нашої оборони проти держави-зла. Ще один тиждень, коли щодня, щоночі російська армія обстрілювала українські міста, села, вбивала наших людей. Кам’янське Запорізької області, Берислав Херсонської області, Марганець Дніпропетровської області, Авдіївка, Краматорськ і Костянтинівка Донецької області, Костянтинівка Сумської області… І ще десятки-десятки українських міст і сіл, які зазнали ударів російських терористів за цей тиждень — один тиждень. Мої співчуття всім, хто втратив рідних, своїх близьких…”, — сказав він.

Зеленський заявив, що за кожен прояв терору проти українців Російська Федерація — відповідатиме, а тиждень, що минає, приніс справді вагомий міжнародно-правовий результат для України та для справедливості.

“Є ордер Міжнародного кримінального суду на арешт керівника Росії, і це — поворотний момент. Момент, після якого стає безсумнівним, що завершенням цієї агресії для Росії буде повний спектр її відповідальності. Відповідальності за кожен удар по Україні, за кожне зруйноване життя, за кожну депортовану українську дитину… І, звичайно, за кожен прояв дестабілізації світу, що стала наслідком російської агресії”, — наголосив президент.

Він також проінформував, що українська благодійна платформа United24 перетнула межу в 300 млн дол. внесків від людей із різних країн світу.

“Понад сотня країн, тисячі й тисячі донорів. Звичайні люди, приватні компанії, які допомагають купувати дрони для наших військових, машини швидкої, ремонтувати лікарні, інфраструктуру. І це одна українська благодійна платформа. Одна серед різних ініціатив, які всі разом консолідують світ. Світ розуміє, що відбувається. Світ бачить, як сміливо й шляхетно борються наші люди. І саме тому нам вдається мобілізувати підтримку і провідних держав, і мільярдів людських сердець по всьому світу. Дякую кожному й кожній, хто вірить в Україну і хто допомагає нам повертати безпеку!”, — акцентував він.

Окремо президент Української держави відзначив українців, які знешкоджують залишені російськими окупантами міни й боєприпаси, що не розірвалися. Він наголосив, що це щоденна кропітка й дуже небезпечна робота.

За його словами, від початку повномасштабної війни українські піротехніки й вибухотехніки обстежили вже понад 100 тис. гектарів території. Крім того, вдалося знешкодити понад 400 тис. російських снарядів, та понад 200 тис. вибухонебезпечних предметів вже вилучено.

“Вигнати окупанта, очистити нашу землю від усіх слідів держави-зла, покарати терористів — це наші завдання. Завдання, які ми виконаємо. Ми — українці в єдності. І світ — у єдності. Слава всім, хто зараз у бою за Україну! Хто б’ється на Донеччині та Луганщині, хто захищає наш південь, хто тримає наш кордон. Слава всім, хто готує деокупацію наших земель! Вічна пам’ять усім, чиє життя забрав російський терор, російські бомби, російські міни”, — сказав Володимир Зеленський.

Читайте також: Розв’язана Росією війна викликала унікальну солідарність усього світу з Україною — донатити стало трендом (ВІДЕО)

Прямий ефір