Орбан усе більше пробиває дно, — Буряченко про переобрання лідером правлячої партії Угорщини

Віктор Орбан. Скриншот: uatv.ua

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан показує всім, що навіть якимось чином опинившись у Європейському Союзі, країна може йти в дуже серйозне авторитарне піке. Таку думку сьогодні, 20 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

Так він прокоментував інформацію, що цими вихідними відбувся з’їзд угорської партії “Фідес” у Будапешті. На ньому переобрали прем’єр-міністра Віктора Орбана своїм головою. Результат голосування делегатів був відомий заздалегідь — Орбан був єдиним кандидатом на цю посаду. Він отримав 1190 голосів. Не сталося жодних несподіванок і під час переобрання віцеголів партії. Делегати проголосували за 4 чинних заступників Орбана.

“Чим більше Орбан робить таких дій, тим більше він пробиває дно. Тому що навіть у політичній кампанії ми бачимо повну монополію. Така монополія є тільки в країнах або авторитарних, або тоталітарних режимів. Тобто це його ті, на кого він, напевно, рівняється. На Білорусь і на путінську Росію”, — сказав Буряченко.

Але, як зазначив політолог, що більше Орбан іде цим шляхом, то рішучішим буде Європейський Союз щодо питання скасування права консенсусу щонайменше у стратегічних питаннях і питаннях оборони ЄС.

“Тому що залежати від авторитарного режиму в середині самого Євросоюзу насправді не готовий ніхто. Тим більше, наприклад, медіапростір в Угорщині повністю монополізований каналами Орбана. Там немає демократії, плюралізму думок, там те, як скаже Орбан, так і буде”, — додав Олексій Буряченко.

Читайте також: Шантаж заради преференцій: чому Орбан проти членства України в ЄС — думки експертів

Нагадаємо, уряд Угорщини в особі Віктора Орбана часто намагається блокувати надання допомоги Європейського Союзу Україні. У грудні лідери країн ЄС мають схвалити рекомендації про початок перемовин щодо вступу України до блоку. Однак на заваді цьому рішенню може спробувати стати Угорщина, яка, намагаючись ізолювати Україну, ризикує сама опинитися в ізоляції.

Прямий ефір