Опозиція Грузії сподівається на рішучу підтримку ЄС і США в боротьбі за демократію, — Барамідзе

Протесты в столице Грузии. Фото: gettyimages.com

Грузинська опозиція впевнена, що підтримка вимог народу Європейським Союзом і міжнародною спільнотою допоможе відновити демократію і привести Грузію до її стратегічної мети — членства в ЄС і НАТО. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів віцепрем’єр-міністр Грузії (2004-2012 рр.), політичний секретар “Єдиного національного руху” (ЄНР) Георгій Барамідзе.

Опозиція Грузії покладає великі надії на підтримку з боку ЄС. Це насамперед введення нових санкцій проти верхівки партії влади “Грузинська мрія”.

Я очікую, що Євросоюзом і США будуть введені фінансові та економічні санкції проти олігарха Бідзіни Іванішвілі (проросійський грузинський олігарх, засновник “Грузинської мрії”, — ред.) і його кримінальної банди. Боротьба йде і в Грузії, і за Грузію“, — акцентував грузинський політик.

Водночас ЄС і Сполучені Штати вже зробили важливі кроки для підтримки позиції протестувальників.

По-перше, демократичні країни не визнали легітимними парламентські вибори в Грузії, які відбулися 26 жовтня, і на яких нібито перемогла “Грузинська мрія”.

Країни-члени Євросоюзу окремо і Євросоюз загалом не визнали ці вибори. Ніхто не привітав цю так звану “владу” з обранням, крім Азербайджану, Білорусі, Вірменії та Сербії. Більше ніхто у світі не визнав вибори. Тобто влада абсолютно не легітимна“, — підкреслив Барамідзе.

По-друге, США та Євросоюз почали вводити санкції проти тих, хто фальсифікував вибори.

Нещодавно Євросоюз оголосив санкції проти тих, хто володіє грузинським дипломатичним паспортом. Це означає, тим, хто зараз перебуває при владі, заборонено в’їзд до Євросоюзу“, — додав опозиціонер.

Введення санкцій проти невизнаної влади в Грузії — це сильний і важливий політичний хід.

Це дуже потужний сигнал для грузинського народу, що з цією владою ми не зможемо здійснити нашу справді грузинську мрію — стати членами Євросоюзу і членами НАТО. Тому це дуже важливо“, — акцентував політик.

Опозиційні політичні сили Грузії впевнені в тому, що в протистоянні народу і нелегітимної влади переможе саме народ.

Усі ми сподіваємося, що все буде так, як захоче грузинський народ. Тому що так звана влада, яка намагається йти проти народу, обов’язково зазнає поразки, як це свого часу було в Грузії у 2003 році“, — підсумував Георгій Барамідзе.

Читайте також: Провести нові вибори в Грузії — це також в інтересах Заходу, — Зурабішвілі

Нагадаємо, 26 жовтня відбулися вибори до парламенту Грузії. Під час голосування фіксували масові порушення виборчого процесу. Президент Грузії Саломе Зурабішвілі та опозиція відмовилися визнавати ці результати. У країні почалися масові протести.

Наприкінці листопада в Грузії почалася нова хвиля протестів. Причиною стала заява партії влади “Грузинська мрія” про те, що уряд призупиняє переговори про вступ Грузії до Євросоюзу та відмовиться від бюджетних грантів ЄС до 2028 року.

Крім того, 14 грудня в парламенті Грузії провели “вибори” президента, на яких був представлений єдиний кандидат — колишній футболіст Михайло Кавелашвілі. Чинний президент держави Саломе Зурабішвілі назвала цей процес нелегітимним і заявила, що не визнаватиме його результати. У зв’язку з “виборами” лідери опозиції та багато громадян вийшли на протест біля будівлі парламенту в Тбілісі.

Читайте також: Грузинська опозиція звернулася до ЄС — деталі.

Прямий ефір