ООН перетворилася на клуб дипломатів, від яких нічого не вимагається і вони нічого не вирішують, — Олещук

ООН. Фото: e-cis.info

Головна проблема Організації Об’єднаних Націй (ООН) навіть не в тому, що вона нічого не здатна зробити, а в тому, що нездатна називати речі своїми іменами, бо турбується про те, щоб кожна з країн-донорів і далі її фінансувала. Таку думку в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ висловив доктор політичних наук Петро Олещук.

Так він прокоментував інформацію, що Чехія погрожує вийти з ООН. Міністерка оборони країни Яна Чернохова сказала, що Чехія має вийти з ООН через резолюцію Генеральної Асамблеї, яка закликає до перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС, фактично між країною і терористами, і не засуджує напад угруповання 7 жовтня.

“Я думаю, що наразі це — політична загроза. Це елемент політичної боротьби. ООН можна критикувати і потрібно, і є за що. Питання навіть не в тому, що вони ухвалюють якісь резолюції, питання в тому, що вони нічого не здатні зробити. І насправді це почалося не від початку чергової війни на Близькому Сході, а принаймні з агресії Росії проти України. Держава, яка є постійним членом Ради безпеки ООН, розпочала завойовницьку війну з метою знищити державу-засновницю ООН. І разом із цим ООН нічого з цим вдіяти не може, нічого крім абстрактних запевнень і заяв. У цих умовах постає питання — а навіщо ООН потрібна, і чи потрібна вона взагалі в принципі?” — сказав Олещук.

У контексті запитання — якою мала б бути ООН, щоб зупинити війну Росії проти України, політолог акцентував, що такої держави, як РФ, в органі, що ухвалює обов’язкові рішення з приводу світової безпеки, бути не повинно.

“Так, напевно, ООН, навіть якби всі дуже цього хотіли, вони б не могли насправді зупинити агресію Росії проти України. Але принаймні називати речі своїми іменами вони могли б, просто для того, щоб не створювати можливості для різноманітних держав і режимів шукати для себе будь-який шанс продовжувати відносини з Росією? Могли б, але вони продовжують грати в гру “винні обидві сторони, давайте якось вирішувати, домовлятися” тощо. Це — головна проблема ООН”, — каже він.

За словами політолога, у світі (серед країн і людей) є настрої, щоб вийти з ООН.

“Я думаю, якщо опитати більшість громадян України — як вони ставляться до ідеї, щоб Україна вийшла з ООН? — знайдеться ні один, який скаже: “Так, потрібно виходити. Навіщо вони потрібні?”. І, напевно, не тільки в Україні. По суті ООН перетворилася на такий клуб дипломатів, де від них нібито нічого особливо не вимагається, ти собі живеш у Нью-Йорку, іноді виступаєш із якимись заявами, і нічого не вирішуєш, і до цього все зводиться”, — заявив Олещук.

Також доктор політичних наук поділився думкою, коли і чим закінчиться ООН:

“Відповідь може бути різною, і це складно прогнозувати, тому що кожен випадок унікальний. Ми не можемо все зводити до проведення аналогій. Але, якби ми захотіли провести аналогію, то можемо згадати, як закінчилася Ліга Націй. А Ліга Націй закінчилася формально вже після завершення Другої світової війни, коли вже було створено ООН і тоді формально Ліга Націй розпустили. Але до того моменту вона вже багато років не працювала фактично”.

Він зазначив, що, на жаль, попередній досвід заміщення однієї міжнародної організації іншою стався тільки після світової війни.

“Чесно кажучи, не дуже б хотілося, щоб і цього разу було так”, — резюмував Петро Олещук.

Читайте також: ООН ні на що не здатна, вона не змогла навести лад ніде, — експосол Ізраїлю про варіанти майбутнього сектору Гази

Нагадаємо, за результатами виборів у Міжнародному суді ООН у Гаазі вперше в історії не буде радянського або російського судді.

Прямий ефір