22-ге місце з 204 країн: досягнення України на Олімпіаді-2024 (ВІДЕО)

Украинские спортсмены на Олимпиаде-2024. Фото: facebook.com/olympicua

Україна посіла 22-ге місце в медальному заліку Олімпіади-2024. Українська команда виборола 12 медалей. З них 3 — золоті. Перше місце у медальному заліку літніх Олімпійських ігор посіла збірна США. Вона має 40 золотих, 44 срібні та 42 бронзові медалі. Американці випередили Китай та Японію. Наступні Ігри відбудуться у 2028 році у Лос-Анджелесі, інформує FREEДОМ.

Церемонія закриття відбулася на стадіоні “Стад де Франс” у передмісті французької столиці. На арені разом із сотнями спортсменів та майже ста тисячами глядачів були присутні президент Франції Емманкель Макрон та президент Олімпійського комітету Томас Бах. Попри погрози терактів, дестабілізації та навіть зриву Олімпіади, французькій владі вдалося провести Ігри на високому рівні.

Україну в Парижі представили 140 спортсменів у 23 видах спорту. Це найменша кількість українських атлетів за усі Олімпіади.

Першу медаль для України виборола Ольга Харлан, отримавши бронзу з фехтування. У матчі за третє місце вона перемогла представницю Республіки Корея.

“Всі українські спортсмени страждають. Кожен з нас має свою історію. Але я сподіваюся, що ця медаль принесе моїй країні трохи радості, трохи надії, і це показує, що Україна ніколи не здасться. Ця медаль, оскільки в мене їх уже п’ять, безперечно особлива, тому що в тих умовах, в яких ми готувалися, і за всіх новин, що відбувалися в Україні з війною, це важко, — прокоментувала бронзова призерка Олімпіади-2024 з фехтування Ольга Харлан.

Перше “золото” Україні на Олімпіаді принесла жіноча команда з фехтування. Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кравацька та Юлія Бакастова у фіналі перемогли команду Південної Кореї.

На стадіоні “Стад де Франс” Ярослава Магучіх, легкоатлетка із Дніпра, принесла ще одну золоту олімпійську медаль у стрибках у висоту. Своє олімпійське “золото” вона виграла за кілька тижнів після того, як побила 37-річний світовий рекорд, стрибнувши на 2 метри 10 сантиметрів.

Частину своїх призових грошей олімпійська чемпіонка пообіцяла пожертвувати українській армії та волонтерам.

“Я дуже щаслива, нарешті усвідомила, що я — олімпійський чемпіон. Це дуже важко, особливо тому, що в такі важкі часи мені все ж таки вдалося цього досягти. Це єдина медаль, якої мені не вистачало, — золота, і тепер вона у мене є”, — зазначила чемпіонка Олімпіади-2024 зі стрибків у висоту Ярослава Магучіх.

Україна має три “золота” — це найкращий результат за 12 років на цих змаганнях. Одну із медалей 8 серпня приніс Олександр Хижняк. У Києві відбулася урочиста церемонія зустрічі олімпійського чемпіона з боксу.

“Дуже хотів цього, і щасливий, що представляв свою країну на найвищому рівні олімпійського спорту, що мені вдалося здобути золоту медаль. Я вдячний за те, що мав можливість готуватися і тренуватися під час атак безпілотників. І я все це бачив, і ми готувалися у цій ситуації. І я вдячний усім солдатам за це”, — заявив чемпіон Олімпіади-2024 з боксу у вазі до 80 кг Олександр Хижняк.

Також вдалося здобути у боротьбі п’ять срібних медалей. Перше “срібло” Україні 1 серпня приніс Сергій Куліш у змаганнях зі стрільби із пневматичної гвинтівки.

П’ятого серпня гімнаст Ілля Ковтун у фіналі змагань на паралельних брусах отримав ще одну срібну нагороду. Срібну медаль Україні на Олімпіаді-2024 приніс у греко-римській боротьбі Парвіз Насібов. Ще одне “срібло” українки Людмила Лузан та Анастасія Рибачок вибороли у каное-двійці на дистанції 500 метрів.

“Для мене підняти український прапор на Олімпійських іграх — велика честь, незалежно від того, чи це буде “бронза”, “срібло” чи “золото”. Навіть якщо це тільки для того, щоб показати нашим захисникам, що ми, люди на спортивній “передовій”, теж не слабкі, що наш дух такий сильний, як і їх”, — прокоментувала срібна призерка Олімпіади-2024 у каное-двійці Анастасія Рибачок.

Восьмого серпня титулований борець Жан Беленюк приніс Україні бронзову медаль. На знак того, що завершує спортивну кар’єру, він зняв свої борцівки та станцював гопак.

Президент України Володимир Зеленський привітав блискучі виступи українських спортсменів на Олімпійських іграх у Парижі. Сам факт участі України в Олімпіаді є досягненням у воєнний час, наголосив Володимир Зеленський.

“Наші олімпійці — гордість України! Ольга Харлан, Аліна Комащук, Олена Кравацька, Юлія Бакастова, Ярослава Магучіх, Олександр Хижняк, Сергій Куліш, Ілля Ковтун, Парвіз Насібов, Людмила Лузан, Анастасія Рибачок, Ірина Коляденко, Ірина Геращенко, Михайло Кохан, Жан Беленюк. 12 медалей для України на Олімпійських іграх у Парижі! Українці та українки змогли надихнути всіх та показати нашу волю до перемоги”, — написав Володимир Зеленський у Telegram.

За два тижні Олімпійських ігор у Парижі українські спортсмени здобули 12 нагород три золоті, п’ять срібних та чотири бронзові.