Окупанти запустили по Україні “Калібри”, аби показати спроможності свого флоту після затоплення ВДК “Цезар Куніков”, — Попович

Ілюстративне фото: armyinform.com.ua

Російські війська показово запустили ракети “Калібр” під час масованої атаки по Україні, щоб продемонструвати, що Чорноморський флот ще щось із себе представляє після знищення напередодні великого десантного корабля “Цезар Куніков”. Таку думку озвучив військовий оглядач Денис Попович в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 15 лютого.

Експерт зазначив, що ракети “Калібр” російські окупанти випускали з акваторії поблизу міста Новоросійськ.

“Вони ще тримають у голові, що вчора (14 лютого, — ред.) було потоплено ВДК “Цезар Куніков”. Очевидно, вирішили продемонструвати, що Чорноморський флот Російської Федерації ще щось із себе представляє на морі. Окупанти запустили “Калібри”, що останнім часом вони робили вкрай рідко. Буквально дуже порційно летіли “Калібри”, на відміну від обстрілів минулого року, коли їх використовували досить широко”, — сказав оглядач.

Попович наголосив, що насправді Чорноморський флот РФ ще становить небезпеку, оскільки їхні кораблі перебазувалися до Новоросійська і зберігають здатність запускати ракети, що і було продемонстровано.

“Тому остаточно ЧФ РФ скидати з рахунків було б неправильно. З урахуванням того, що ракетні кораблі у них присутні. Росіяни показали, що можуть запускати ракети, хоча в Новоросійську в них є складнощі з перезарядженням цих кораблів, оскільки основні потужності в цьому відношенні розташовані в Севастополі. А в Севастополь заходити небезпечно. Оскільки, як ми бачимо, західна частина Чорного моря перебуває під прицілом українських безпілотників”, — сказав Попович.

Він також зазначив, що РФ застосувала й інші типи ракет, однак ця остання атака не була такою масованою, як попередні.

“Це демонстрація можливостей. Але, в принципі, ця атака в масі своїй була не настільки сильною, як це було, наприклад, на початку січня. Також спостерігалася досить цікава траєкторія запуску ракет, багато з них полетіло на захід України”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Сили оборони України планомірно знищують російські кораблі: що залишилося від Чорноморського флоту РФ розповів експерт

Нагадаємо, у Чорному морі 14 лютого в районі Алупки (АР Крим) було знищено російський великий десантний корабель “Цезар Куніков”. ВДК атакували ударними морськими дронами Magura V5.

Прямий ефір