Під час удару по Україні 11 квітня Росія, ймовірно, використовувала нові крилаті ракети Х-69, ефективною протидією їм можуть бути системи Patriot, посилення якими дуже потребує Україна. Про це сьогодні, 13 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів авіаексперт, заступник гендиректора компанії з виробництва РЕБ (систем радіоелектронної боротьби) Анатолій Храпчинський.
Він зазначив, що, починаючи з серпня минулого року, Росія змінює тактику ведення масованих обстрілів України.
“Ми бачимо, що вони активно використовують тактичну авіацію вже в комплексі зі стратегічною авіацією. Раніше ворог бив в основному стратегічною авіацією — крилатими ракетами. А зараз включається вже тактична авіація і збільшується кількість застосування “балістики”, — уточнив Храпчинський.
Також тепер росіяни використовують тактику завдання кількох ударів по одному об’єкту.
“Якщо раніше атаки та удари здійснювалися масовано по всій території України, то зараз ворог концентрується в основному на одній якійсь точці. Шляхом цього йде сильне навантаження на протиповітряну оборону”, — зазначив авіаексперт.
Храпчинський повідомив, що РФ і раніше використовувала ракети Х-69 для завдання ударів по Україні.
“З приводу ракети Х-69. Існує думка, що вона використовується тільки з сучасного російського літака Су-57. Я з цим не погоджуся, тому що платформа так званих авіаційних катапульт передбачає використання різного типу озброєння. Ми бачимо, що Су-30, Су-34, Су-35 можуть нести ці ракети. Внаслідок використання великої кількості цих ракет були отримані якісь результати [противником]. Х-69 — це модернізація ракети Х-55, що дало змогу, припустимо, збільшити дистанцію її дії. Ми говоримо про можливі 400 км, на які може летіти Х-69, порівняно з відстанню до 300 км для Х-55. Ці ракети вже давно активно використовуються — з серпня минулого року”, — повідомив він.
Храпчинський наголосив, що протистояти ракетним ударам росіян можуть системи протиповітряної оборони “Петріот”, яких так потребує Україна.
“Потрібно звертати увагу наших західних партнерів на проблематику посилення протиповітряної оборони України. Вони мають розуміти, що, припустімо, якщо раптом українська ППО не впорається з певною кількістю ракет, то ці ракети можуть уже перебувати в повітряному просторі країн Європи вже не 39 секунд [як нещодавно було в Польщі], а більше за часом”, — резюмував експерт.
Читайте також: Російський Су-57 і близько не дотягує до винищувача п’ятого покоління, як і ракета “Кинджал” — до гіперзвукової, — авіаексперт
Нагадаємо, останнім часом почастішали подвійні ракетні удари російської армії по цивільних об’єктах в Україні. Спочатку б’ють однією ракетою, а коли на місце трагедії прибувають рятувальні служби, медики та інші служби — завдають другого удару.