Окупанти проводять постійні ротації на півдні України: про нестабільну ситуацію в російських військах розповіла Гуменюк

Російські окупанти. Фото: gur.gov.ua

Російські окупанти проводять постійні ротації на півдні України, що свідчить про нестабільну ситуацію в їхніх військах. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 9 лютого, заявила начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

“Ми не фіксуємо створення нових ударних угруповань, ми бачимо постійну ротацію. Це говорить про те, що нестабільна внутрішня ситуація в окупаційних військах. Це говорить про те, що постійні заперечення відбуваються з боку молодших командирів щодо організації тактики й стратегії ведення бойових дій, оскільки штурми, на які вирушає особовий склад, фактично вбивчі. Особовий склад повертається з втратами 70%”, — сказала вона.

Гуменюк звернула увагу, що й кількість самих штурмів на Південному напрямку скоротилася до двох на добу, хоча раніше їхня кількість сягала 10-15.

“Це означає, що їм дедалі складніше знайти особовий склад на формування таких штурмових груп”, — зазначила речниця.

Вона також повідомила, що на Південному напрямку не фіксується прибуття резервів російської окупаційної армії.

“Вочевидь, їм потрібен особовий склад зараз на Запорізькому та більш східних напрямках, ближче до Авдіївки. Там пріоритетне заповнення людьми. У нас це скоріше підтримання таких іміджевих штурмів, імітація дій, оскільки вони дійсно зосереджені на тому, щоб стримати нас, не дати просуватися, не дати розширити плацдарм… При цьому ми бачимо, що вони проводять й мінування території, тобто усвідомлюють, що рано чи пізно просування Сил оборони передбачено”, — сказала Гуменюк.

Читайте такожАвдіївка і плацдарм ЗСУ на лівому березі Дніпра на Херсонщині — основні цілі окупантів, — Братчук

Нагадаємо, минулої доби на фронті відбулося 65 бойових зіткнень. На Херсонському напрямку українські військові продовжують утримувати позиції та відбивати штурми російських окупаційних військ. Попри значні втрати, ворог не полишає спроб вибити українські підрозділи із займаних позицій. Минулої доби противник здійснив дві безуспішні штурмові дії.

Прямий ефір