Російські пропагандисти знаходять шляхи обходу санкцій і продовжують спроби впливати на громадську думку в Євросоюзі та Сполучених Штатах. Так, незважаючи на блокування сайтів пропагандистського телеканалу Russia Today і агентства Sputnik, що належить йому, європейці все ще можуть читати їхні матеріали. Для цього Sputnik просто зареєстрував “дзеркало”, передає FREEДОМ.
Незважаючи на санкції щодо Росії, будь-який європеєць за бажання може підписатися на рупор кремлівської пропаганди, агентство Sputnik, у всіх соціальних мережах, розповідають журналісти видання “Можем объяснить”.
Крім Sputnik, працюють у Європі й інші російські пропагандистські медіа.
“У Франкфурті працює “Московский комсомолец. Германия”. У цій газеті запевняють, що нібито кожен 12-й німець — правий екстреміст, а також розповідають, у яких німецьких продуктах містяться комахи. У Ризі можна без перешкод купити в газетному кіоску “Аргументы и Факты”. Ця газета пов’язана із секретарем Радбезу Патрушевим. Тут же по ТБ, через супутник, можна дивитися російські канали”, — йдеться в публікації Telegram-каналу “Можем объяснить”.
У багатьох європейських столицях — Берліні, Парижі, Мадриді — продовжують працювати офіси Russia Today, ТАСС, РИА “Новости”
“Вони проводили проросійські або прокремлівські наративи, які були спрямовані на розв’язання тих завдань, що сьогодні має Росія. Перше, що стосується України — така ідея, що РФ нібито воює в Україні з “нацистами”. І ось у “Супутнику” з’являлася інформація, що “Вагнер” зробив велику справу — знищував “нацистів” в Україні”, — каже політолог Віталій Андрієвський.
Активно залучає Кремль до своєї пропаганди і так званих західних експертів. Видання The Insider представило інтерактивну мапу фейк-експертів, які стають героями сюжетів російських телеканалів. Найчастіше їх представляють фахівцями з міжнародної безпеки, економістами, політологами, військовими експертами.
Наприклад, американець Деніел Патрік Велш. Його в Росії представляють як шанованого політичного коментатора й аналітика.
“Політичний аналітик” передбачав розпад ЄС і НАТО, звинувачував Україну в продажу зброї ІДІЛ. В Америці Велша ніхто не знає: там він лише керівник приватного дитячого садка в передмісті Бостона і власник маленького онлайн-магазину, де приторговує дисками з піснями у своєму виконанні, листівками, зробленими учнями його школи, і милом ручної роботи”, — пише The Insider.
Залучають до російської пропаганди і добре відомих особистостей. Наприклад, колишній ведучий Fox News і затятий путініст Такер Карлсон. Або постійний герой російських ток-шоу — шведський політик Ерік Альмквіст.
Раніше він робив кар’єру в антимігрантській партії “Шведські демократи”. Але потім потрапив у гучний ксенофобський скандал. З партії його вигнали. Альмквіст виїхав зі Швеції й оселився в Угорщині.
Він був спостерігачем на російському голосуванні щодо поправок до Конституції. І вважає, що голосування було “демократичним”, а люди йшли туди “як на свято”.
Кремль використовує десятки таких псевдоекспертів, щоб вплинути на європейських та американських виборців і змінити ситуацію з підтримкою України.
“Путін має намір спробувати покласти край американській і європейській підтримці України, використовуючи свої шпигунські агентства для просування пропаганди, що підтримує проросійські політичні партії, і розпалюючи теорії змови за допомогою нових технологій. Дезінформація про Росію спрямована на посилення підтримки кандидатів, які виступають проти допомоги Україні, з кінцевою метою припинення міжнародної військової допомоги Києву”, — йдеться в публікації The New York Times.
Уже зараз на мапі кремлівських фейк-експертів — близько 200 персонажів, але вона буде активно поповнюватися.
Читайте також: Пропаганда РФ намагається домогтися зниження підтримки України з боку країн Євросоюзу, щоб виграти час, — військовий експерт