Очі ЗСУ: як працює українська аеророзвідка, показали журналісти FREEДОМ (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Точно знати, де розташовані позиції російських окупантів, і правильно ухвалювати рішення під час оборони території або штурмових операцій — у цьому українським військам допомагає аеророзвідка. Уже після роботи розвідників прицільно працює артилерія, а піхота може спланувати чіткі шляхи для контрнаступу. Українські розвідники сотні разів на день у будь-яку погоду підіймають у повітря дрони. Детальніше про їхню роботу — в матеріалі кореспондентки FREEДОМ Альони Грамової.

На свої бойові позиції аеророзвідка вирушає зі сходом сонця, а підготовку ведуть ще з вечора, беруть максимальну кількість техніки, а те, що будуть використовувати, вже вирішуватимуть на місці.

Аеророзвідка — це очі Збройних сил України. За день вони роблять десятки вильотів. За три місяці служби в напрямку Кремінної Луганської області кілька разів були атаковані противником. Російські окупанти намагаються вирахувати як саму мобільну групу на землі, так і дрони в небі. Техніку розвідники бережуть, і щоразу за допомогою спеціального обладнання засекречують дрон.

“Я зараз міняю батарею дрона і перед запуском обов’язково перевіряю на анонімізацію, щоб його не могли побачити на сканерах”, — розповів український військовий.

За лічені хвилини дрон відлітає на відстань до шести кілометрів і починає передавати перші координати.

За щонайбільше 15 хвилин після запуску першого дрона українськими військовими було виявлено позиції російських військовослужбовців, близько 10 осіб виявила аеророзвідка.

“Ми доповіли нашим артилеристам, де перебуває противник, де побачили особовий склад. Ми побачили роботу якогось озброєння, ще не зафіксували, якого саме, але розуміємо, що вони працюють по наших позиціях, просто побачили вибух, загоряння”, — розповів військовослужбовець ЗСУ з позивним “Журналіст”.

За лічені хвилини українська артилерія завдає удару по противнику, зважаючи на отримані координати.

Щоб отримати дані про противника, розвідники опускають дрон на висоту 285 м. Це небезпечно, оскільки на малій висоті безпілотник видно і чутно і противник може його атакувати. Однак на такій висоті військовослужбовці можуть легко побачити замасковану військову техніку та зброю противника.

“Дуже багато замаскованої техніки, ми її знаходимо, знаєте… ну дуже багато демаскувальних чинників існує, плюс напрацьована вже велика кількість відео, які ми побачили”, — розповів військовий із позивним “ААЗ”.

Зазвичай розвідники працюють малими аеромобільними групами. Усі володіють однаковими навичками, тож в обладнаному балістичному укритті будь-якої миті можуть підмінити одне одного. Така взаємодопомога не заважає надалі відстежувати російських окупантів і відбивати спроби штурму в цьому напрямку.

“Їхні плани зірвані, зараз ми очікуємо їхньої евакуації. Тобто зараз вони розтягнулися по цій посадці — і ми їх виловлюємо, наводимо на них арту і чекаємо броню, яка приїде їх евакуювати, і будемо намагатися ліквідувати”, — уточнив військовослужбовець.

Робота повітряної розвідки допомагає не тільки артилеристам. Усі архівні відео вогневих позицій росіян можуть використати й інші українські війська в разі оборони або контрнаступу.

Читайте також: Українські мінометники відбивають атаки російських окупантів на Донбасі — репортаж із позиції (ВІДЕО)

Прямий ефір