Обсяги переробки нафти в Російській Федерації скорочуватимуться, оскільки окремі російські нафтопереробні заводи (НПЗ) серйозно пошкоджені внаслідок атак дронів. Про це сьогодні, 14 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт енергетичного ринку Геннадій Рябцев.
“Дійсно серйозні пошкодження було завдано установці первинної переробки нафти у Кстово — це нижньогородський завод, який належить “Лукойлу”. А також, найімовірніше, постраждала одна з установок для первинної переробки нафти на Рязанському нафтопереробному заводі. Однак, це не означає, що вони будуть зупинені. Це означає, що і на першому, і на другому підприємстві будуть скорочені обсяги переробки сировини. На скільки? Швидше за все, десь близько 11 млн тонн нафти на рік — це результат безпосередньо цієї самої атаки. З урахуванням того, що на рік Російська Федерація переробляє близько 270-280 мільйонів тонн нафти, це дійсно трошки більше, ніж 5%”, — сказав він.
За словами Рябцева, логістика у росіян ускладнена, й російським нафтопереробникам доведеться тепер розв’язувати серйозну проблему, щоб не допустити скорочення обсягів поставок нафтопродуктів, зокрема й на внутрішній ринок. Експерт зазначив, що у РФ уже діє ембарго на експорт бензину, а російські галузеві аналітики б’ють на сполох, що якщо так й надалі відбуватиметься, то щодо бензину виникнуть доволі великі проблеми в постачанні саме внутрішнім споживачам палива.
“Якщо такі атаки невідомих добрих дронів триватимуть, то, найімовірніше, можна буде не рахувати якісь відсотки, а говорити про те, що цілком можливе виникнення дефіциту, насамперед у центральному регіоні Російської Федерації, насамперед у Москві та Московській області. Ну, почекаємо, побачимо”, — сказав Рябцев.
Він також підкреслив, що через введені санкції відновлювати швидко свої об’єкти росіяни не зможуть.
Читайте також: Росія — під атаками безпілотників: що є цілями і де ППО (ВІДЕО)
Нагадаємо, політолог Петро Олещук висловив думку, що дронові атаки на російські НПЗ, які продовжуються, на даному етапі впливають на економіку РФ дієвіше, ніж західні санкції.