НАТО раніше не розглядалися плани прямого протистояння з РФ, але російська агресія проти України ситуацію змінила. Заразом без участі України адекватний оборонний план на випадок гіпотетичної війни Альянсу з РФ неможливий. Таку думку сьогодні, 19 травня, висловив політолог Ігор Рейтерович, коментуючи у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ повідомлення Reuters про те, що НАТО вперше з часів холодної війни ухвалить план на випадок війни з Росією.
Він наголосив, що оборонні плани НАТО неможливі без урахування ролі України, оскільки саме війна РФ проти України актуалізувала це питання перед країнами Альянсу.
“До цього часу вони справді не розглядали в реальності подібні плани: нікому і на думку не могло спасти, що величезна держава з ядерною зброєю у XXI столітті вирішить займатися загарбницькими війнами”, — додав гість ефіру.
Крім того, він зазначив, що широкомасштабна війна, яку веде Російська Федерація проти України, показала, що у XXI столітті конвенційні війни також є можливими, а це потребує абсолютно нових підходів та нових планів.
“Добре, що до цього питання країни НАТО повернулися. Але я ще раз наголошу: неможливо на сьогодні створити подібний більш-менш адекватний план, який не враховуватиме роль України. Причому роль України насамперед як союзника Альянсу. Далі ці плани залежатимуть винятково від рівня інтеграції України до НАТО. Я не виключаю, що вони передбачатимуть на найближчу перспективу безпосередньо членство нашої країни в Альянсі. Відповідно вони вже виписуватимуться з урахуванням потенціалу наших збройних сил, які на Європейському континенті сьогодні явно перевершують збройні сили інших країн НАТО. Вони це чудово розуміють, цінують і розглядають цей фактор як основний при складанні планів, пов’язаних із гіпотетичною майбутньою обороною від агресивних дій з боку РФ”, — вважає Ігор Рейтерович.
Нагадаємо, Україна офіційно приєдналася до Центру передових технологій з кібероборони НАТО і тепер зможе брати участь у його діяльності. Українські спеціалісти отримали можливість освоїти інноваційні стратегії у сфері кібербезпеки. Офіційне приєднання до структури Альянсу експерти називають ще одним кроком до вступу до НАТО.