Обмеження щодо застосування західної зброї по РФ підштовхнули розвиток українських безпілотників — думка

Безпілотник Sirko. Скріншот: uatv.ua

Україна дуже серйозно наближається до розвитку сфери безпілотників. Зайвим підтвердженням цього є завдання щодо створення у складі Збройних сил України Сил безпілотних операцій. Українські розробки є унікальними. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський.

На його думку, бажання українців “дотягнутися” до законних цілей на території РФ в умовах обмежень на використання по цих цілях західної зброї стало додатковим поштовхом до розвитку безпілотних технологій.

“Бажання скористатися можливістю максимально знищити глобальні, важливі цілі на території Російської Федерації, заборона використовувати для цього західні озброєння, в принципі, призвели до розвитку цієї технології. І тут важливо зауважити, що те, що розробляли українські інженери, це було індивідуально. Це не була спроба створити копію “Ланцета” чи, припустимо, аналог “Шахеда”. Це самостійні системи, що розвивалися у завданнях ближньої дії, дальньої дії, розвідувальні, ударні, для прориву протиповітряної оборони тощо. Тобто, це був комплексний підхід до питань, розв’язання яких у нас було обмежене через відсутність озброєння”, — коментує авіаексперт.

На думку гостя ефіру, кінець року буде показовим щодо можливостей України у виробництві дронів. Він, зокрема, впевнений, що знищуватимуться російські військові аеродроми, тим більше, що відповідний досвід вже є, а також бази зберігання та заводи з виробництва ракет, якими РФ завдає ударів по Україні.

“Законною ціллю є не лише аеродроми, а безпосередньо і бази зберігання тих самих ракет, заводи, які виробляють ці ракети, що розташовані у Московській області. І все це є законною ціллю, яка може бути знищена завдяки новим розробкам українських інженерів, які зараз виробляють, готують БпЛА саме для таких ударів”, — заявив Анатолій Храпчинський.

Читайте також: Які російські військові аеродроми можуть стати наступною ціллю для атак — думка авіаексперта

Прямий ефір