Облави на москвичів та масові підпали військкоматів: у Росії триває мобілізація (ВІДЕО)

222 тисячі чоловіків мобілізовано в Росії з 300 тисяч запланованих. Такі цифри озвучив президент країни Володимир Путін. За його словами, так звана часткова мобілізація в Росії має завершитися протягом двох тижнів. Тим часом мобілізовані росіяни продовжують бунти, відмовляються виконувати накази командування на тлі поганих умов на полігонах та повної відсутності підготовки, повідомляє FREEДОМ.

У Москві, Санкт-Петербурзі та інших містах тривають облави на чоловіків. Співробітники поліції ловлять москвичів біля станцій метро, пітерців — у багатоповерхових житлових комплексах. Також силовики ходять квартирами у пошуках потенційних мобілізованих.

Полювання на мобілізованих у Росії сягає абсурду. Повістки вручають багатодітним батькам, жінкам, людям з інвалідністю і навіть померлим. А авіарейс “Уфа — Анталія” було скасовано, бо другого пілота мобілізували перед польотом.

У зв’язку з інтенсивною мобілізацією в Росії начальники низки підприємств змушені йти на угоду з військкомами. Директори виробництв просять про відстрочку для низки працівників, а в обмін обіцяють допомогти мобілізувати тих, кого менш шкода.

Тим часом у Росії вже підтвердили перші смерті нещодавно мобілізованих — п’ятеро загиблих. Усі вони з одного району Челябінської області. Але насправді загиблих може бути значно більше. Видання “Настоящее время”, посилаючись на свої джерела серед військових, повідомляє, що з України до міста Коркіно відправили 27 тіл, а не п’ять. Раніше видання “Важливі історії”, посилаючись на чинного офіцера ФСБ, зазначало, що безповоротні втрати російської армії в Україні становлять майже 90 тисяч.

Основну частину мобілізованих відправили до України без відповідної підготовки. Й на це є причини.

“В умовах, коли укомплектованість багатьох підрозділів далека від штатної, а українська армія володіє ініціативою, російське командування часто не має часу на підготовку резервістів — іноді доводиться кидати солдатів на небезпечні напрямки буквально “з коліс”. Інша причина, чому колишні “запасники” потрапляють на передову без перепідготовки, — слабка навчальна база, яка не розрахована на одночасне навчання такої маси мобілізованих”, — зазначає редактор видання “BBC News | Російська служба” Ілля Абішев.

Оголошена мобілізація спровокувала нову хвилю підпалів військових установ у країні. Йдеться не лише про військкомати, але й про призовні пункти, відділи поліції, будівлі ФСБ, Росгвардії, адміністрацій, офісів “Єдиної Росії” та КПРФ.

За даними “Медіазони”, з 24 лютого у федерації зафіксовано 67 підпалів. З них 33 — після оголошення мобілізації в Росії. У 47 випадках це були будівлі Міноборони – військкомати та призовні пункти.

У межах мобілізації призвано 222 тисячі громадян, заявив президент Росії. 33 тисячі вже перебувають у підрозділах, 16 тисяч виконують бойові завдання. Інші нібито проходять підготовку.

Читайте також: Підпали військкоматів є, а гучних кримінальних справ — немає: про опір російських силовиків розповіли у фонді “Русь сидящая”

Прямий ефір