Європарламент не визнає результатів президентських виборів у Росії, — Макаллістер

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Європейський парламент не має наміру визнавати результати президентських виборів у Росії. Про це сьогодні, 28 лютого, повідомив голова комітету у закордонних справах Європарламенту Девід Макаллістер, інформує кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі.

Макаллістер зазначив, що вибори в Росії не відповідають демократичним стандартам, триває системний тиск і знищення опозиції.

“Юлія Навальна сьогодні в Європейському парламенті виступила з дуже зворушливою промовою. Для мене це один із найбільш зворушливих виступів, які я чув за останні 10 років у цьому парламенті. Юлія Навальна сказала, що її чоловік Олексій Навальний, якого вбили у РФ, боровся за свою мрію про демократичну, мирну європейську Росію. Це інша Росія — краща, ніж та Росія, за яку виступає Путін і його кримінальне клептократичне оточення. І ми, як Європейський Союз, продовжимо боротьбу російської опозиції проти режиму пана Путіна”, — сказав він.

Представник Європарламенту наголосив, що надзвичайно важливо, щоб Росія не досягла успіху у війні проти України, і щоб Україна здобула перемогу.

“Українська модель вільного і відкритого суспільства, що являє собою демократію, диктатором Путіним розглядається як загроза. Він не хоче цього для своєї країни, тому що боїться, що його становище може опинитися під загрозою. Зрештою, історія показала, що авторитарні системи з часом руйнуються через власну корупцію. Оскільки є запит людей на свободу і демократію, тому я не полишаю надії, що одного дня в нас буде інша, краща Росія, ніж та, яку ми маємо зараз”, — продовжив Макаллістер.

Він додав, що Росія відроджує практики XIX і XX століть, що несе загрозу безпеці в Європі.

“Люди в Україні з 2014 року розуміють, що відбувається. 24 лютого 2022 року стало тривожним дзвінком для багатьох у решті Європи. Ідеться не тільки про вторгнення найбільшої країни в другу за величиною країну Європи. Це фундаментальна атака на архітектуру миру і безпеки Європи. І якщо Путін досягне успіху в Україні, це буде вкрай поганою новиною для інших малих і середніх країн. Ми хочемо захистити європейську архітектуру миру і безпеки, а це означає повагу до територіальної цілісності, суверенітету країн”, — зазначив представник Європарламенту.

Макаллістер акцентував, що Путін веде імперіалістичну війну проти України та вірить, що може розділити Європу і світ на сфери інтересів.

“Європі необхідно стати глобальним гравцем. Нам потрібно нарешті серйозно підійти до нашої спільної зовнішньої політики і політики безпеки, і це охоплює сильний компонент безпеки та оборони. Європі необхідно вивчити мову сили, і під час цих геополітичних зрушень ми є свідками того, як Європейському Союзу доведеться дуже швидко адаптуватися до дуже небезпечного світу, який був створений за межами нашого союзу. Підсумовуючи. Російські вибори — це не демократичні вибори. Це так звані вибори. І ми не визнаємо їхні підсумки”, — резюмував він.

Прямий ефір