У швейцарському Давосі сьогодні, 22 січня, другий день тривав 54-й Всесвітній економічний форум. На його полях президент України Володимир Зеленський провів низку зустрічей, повідомляє FREEДОМ.
Зокрема, глава Української держави взяв участь у роботі панельного засідання Всесвітнього економічного форуму “Керівники великого бізнесу — Україні”. Під час зустрічі з топменеджерами та власниками великих американських і європейських компаній, а також прем’єр-міністром Бельгії Александром Де Кроо і міністром Європи та закордонних справ Франції Жаном-Ноелем Барро, Зеленський розповів про ситуацію на фронті й результати Курської операції. Він звернув увагу на важливість посилення санкцій і тиску на Росію.
“Це має бути справедливий мир, а не просто мир заради миру. І ми також повинні розуміти, що буде завтра. І це проблема. Бо ми не довіряємо Путіну й не будемо йому довіряти навіть після закінчення війни. Тому дуже важливо зберегти єдність між Сполученими Штатами Америки та Європою”, — сказав президент.
Під час засідання йшлося про співпрацю з аграрним сектором, інвестиції в українську освіту, енергетику та економіку. Також учасники зустрічі запевнили, що продовжуватимуть інвестувати в Україну, щоб створювати нові робочі місця та сприяти відновленню економіки після закінчення війни.
Під час зустрічі з прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем Зеленський обговорив необхідність посилення позицій України. Ключовою темою розмови стала додаткова військова допомога.
“Посилення українських воїнів на полі бою та зміцнення позицій України надзвичайно важливі для досягнення справедливого й тривалого миру. Наша держава розраховує на швидке постачання озброєння в межах чергового пакета підтримки від Хорватії. Окрема увага — внеску Хорватії в гуманітарне розмінування, зокрема спільному виробництву відповідних машин. Цей напрям важливий для України не лише під час війни, а й у відбудові країни після її закінчення”, — йдеться в повідомленні Офісу президента України.
З прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном президент України говорив про продовження допомоги. Україна розраховує на затвердження вже 18-го пакета військової підтримки. Загалом від початку повномасштабного російського вторгнення Швеція надала допомогу Україні на 5,6 млрд дол.
Спільні зусилля для досягнення єдиного європейського підходу до забезпечення сильної позиції України, а також практичну підтримку українських воїнів на фронті Зеленський обговорив з прем’єр-міністром Нідерландів Діком Схоофом. Сторони приділили особливу увагу інвестиціям в українську оборонну промисловість.
З прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом президент говорив про оборонну підтримку, санкції проти РФ. Зазначається, що торік Іспанія надала Україні військову підтримку на суму 1 млрд євро.
Інтеграцію в Європейський Союз, що є спільною метою двох країн, президент України Володимир Зеленський обговорив з президентом Сербії Александром Вучичем. Також під час зустрічі йшлося про позиції щодо актуальних питань міжнародного порядку денного та форматів подальшої взаємодії в межах напрацьованих проєктів.
В Українському домі в Давосі Зеленський провів зустріч з президентом Аргентини Хав’єром Мілеєм.
“Ви дуже очікуваний гість в Україні. Я запрошую вас познайомитися з українським народом, вони вас дуже люблять. Хочу, щоб ви побачили на власні очі, як українці борються і що вони переживають під час цієї війни. І дуже хочу, щоб українці відчули, як ви їх поважаєте”, — сказав глава Української держави.
Сторони обмінялися думками щодо останніх міжнародних подій і розвитку співпраці зі США після інавгурації президента Дональда Трампа. Також Зеленський і Мілей обговорили розвиток торгівельно-економічної співпраці й домовилися про наступні контакти на найвищому рівні.
Читайте також: Що обговорюють учасники ВЕФ у Давосі — огляд FREEДОМ (ВІДЕО)
Нагадаємо, 22 січня Зеленський також зустрівся з головою партії “Християнсько-демократичний союз”, керівником опозиційної фракції ХДС/ХСС у німецькому Бундестазі Фрідріхом Мерцом. Сторони обговорили необхідні зусилля та спільні з союзниками кроки для встановлення справедливого та міцного миру.
Збільшення товарообігу між державами та співробітництво в енергетичній сфері Володимир Зеленський обговорив із президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим.
Крім того, український лідер провів зустріч із прем’єр-міністром — міністром закордонних справ Катару Мухаммадом бін Абдулрахманом Аль Тані. Серед ключових тем переговорів — повернення депортованих Росією українських дітей та продовольча безпека. Також глава Української держави у Давосі зустрівся з президентом Південно-Африканської Республіки (ПАР) Сирілом Рамафосою. Зеленський запропонував Південно-Африканській Республіці зробити внесок у повернення незаконно депортованих Росією українських дітей і запросив приєднатися до Міжнародної коаліції.
Читайте також: Європі потрібен власний “Залізний купол”, здатний протистояти будь-яким загрозам, — Зеленський