Новий середній клас у Росії — це силовики, — Мартинов

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Президент Путін пожертвував російською економікою, розпочавши повномасштабну війну проти України. Економічна ситуація всередині країни-агресора погіршується з кожним днем, а єдиний прошарок росіян, який зможе жити в більш-менш прийнятних умовах, це силовики. Вони стануть основою нового середнього класу. Про це сьогодні, 25 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив головний редактор “Нової газети Європа” Кирило Мартинов.

“Путін вирішив вкласти в цю війну всі ресурси, тим самим позбавивши росіян майбутнього не тільки в Сибірі та на Далекому Сході, оскільки ніяких інфраструктурних проєктів в осяжному майбутньому не буде взагалі. Чим би війна не закінчилася, кожен регіон чекає забуття з боку центральної влади”, — сказав він.

Мартинов додав, що представники російського уряду займатимуться винятково власними проблемами, які з кожним днем тільки додаються, зокрема через санкції Заходу.

“Нещодавно було чудове дослідження вчених із вищої школи економіки, які намагалися зрозуміти, який вигляд матиме російське суспільство в найближчому майбутньому. У них був чудовий висновок про те, що новий середній клас у Росії — це силовики. Тому що незалежно від того, що буде з російською економікою найближчими роками, люди, які можуть розраховувати на більш-менш гідний рівень життя і комфорт, це ті, хто пов’язаний із силовими структурами. А їх у Росії стає все більше і більше”, — розповів він.

За словами Мартинова, це пов’язано з тим, що попередній середній клас людей освічених, які працювали на себе і робили вагомий внесок у російську економіку до початку повномасштабної агресії, стрімко зникає.

“Знищується мобілізацією, еміграцією і просто позбавленням проєктів, які були орієнтовані на міжнародну співпрацю. Тому якщо ти не силовик, то статистично у тебе мало шансів отримати якийсь нормальний рівень життя”, — пояснив Кирило Мартинов.

Читайте також: Більшість росіян — пристосуванці з імперськими ідеями, — політолог

Прямий ефір