Вашингтон оголосив про пакет військової допомоги Києву на суму 325 млн дол. США поставлять Збройним силам України системи протиповітряної оборони та боєприпаси до них, додаткові боєприпаси для HIMARS та інше озброєння. Канада взяла на себе зобов’язання надати підтримку на 482 млн дол. протягом трьох років. Йдеться, зокрема, про планові поставки танків Leopard 2. Домовленості про спільне виробництво озброєнь і посилення санкцій щодо Росії, підтримка парламенту Канади та Конгресу США. Усе це — підсумки візитів президента України Володимира Зеленського. Докладніше — в матеріалі FREEДОМ.
Під час турне Північною Америкою президент України виступив із промовою на Генеральній асамблеї ООН у Нью-Йорку, зустрівся у Вашингтоні з лідером США Джо Байденом, американськими конгресменами і політиками, високопосадовцями адміністрації та низки ключових міністерств Сполучених Штатів Америки. Одним із найважливіших підсумків перемовин стала довгострокова домовленість про спільне виробництво озброєння.
“Це новий рівень нашої єдності. Копродукція в “оборонці” зі Сполученими Штатами — це історична подія. Нова промислова база, нові робочі місця для обох наших народів. Україна зможе виробляти, зокрема, ППО. Готуємося створити нову оборонну екосистему разом зі Сполученими Штатами, аби виробляти зброю, щоб разом ще більше посилити свободу і захист життя. Це матиме глобальні позитивні результати”, — заявив президент Володимир Зеленський.
Україна отримає новий пакет допомоги від США на 325 млн дол. Він включає 12 позицій. Зокрема — системи протиповітряної оборони та ракети до них, артилерійські снаряди, протитанкові системи, додаткові боєприпаси для HIMARS, кулемети для боротьби з безпілотниками та багато іншого.
“Цей пакет включає в себе додаткові можливості для зміцнення протиповітряної оборони України в умовах жорстоких повітряних нападів з боку Росії, поліпшені звичайні боєприпаси подвійного призначення, що допомагають на полі бою, протитанкову зброю та іншу техніку для задоволення найважливіших потреб і допомоги Україні в протидії триваючій агресивній війні Росії”, — йдеться в повідомленні Міністерства оборони США.
Президент України у Вашингтоні зустрівся з представниками Конгресу США. На переговорах із членами Палати представників і Сенату Зеленський обговорив розширення американської військової допомоги Києву для захисту від російської збройної агресії.
“Дякую Конгресу — обом партіям, обом палатам. Почав день у столиці США саме з Конгресу, дуже детальних, відвертих розмов. Я відчув довіру. Довіру, яка є основою єдності. Чіткі відверті запитання членів Палати представників, сенаторів. Прямі запитання. Для України це пріоритет, щоб у наших відносинах з Америкою була прозорість”, — наголосив глава Української держави.
Після відвідин Капітолія Зеленський вирушив до Пентагону, де поспілкувався з міністром оборони США.
За підсумками зустрічі Ллойд Остін заявив, що Штати продовжуватимуть тісно співпрацювати зі своїми українськими партнерами, щоб забезпечити збереження та ефективне використання всього переданого.
Така підтримка західних союзників дасть змогу ЗСУ продовжувати звільнення тимчасово окупованих територій України навіть взимку.
Другий візит у короткому турне президента України Північною Америкою — до Канади. Прем’єр-міністр країни Джастін Трюдо заявив, що його країна взяла на себе “багаторічне зобов’язання щодо забезпечення стабільності України”.
“Йдеться про 650 млн канадських доларів за три роки, це на 50 броньованих машин. А також спеціальних машин санітарної евакуації, які будуть побудовані в провінції Онтаріо. Ми також будемо направляти інструкторів для F-16, а також техніків, аби Україна могла максимально ефективно скористатися літаками. Ми продовжуватимемо працювати з партнерами, зокрема — партнерами по НАТО для надання економічної підтримки та допомоги”, — резюмував прем’єр Канади.
Володимир Зеленський подякував Джастіну Трюдо за рішення канадського уряду закупити партію боєприпасів для українських систем ППО. Це дуже важливо з огляду на щоденні російські удари по мирних українських містах і цивільній інфраструктурі.
“Ми отримали новий пакет оборонної підтримки. Бойові броньовані машини, і броньовані машини для евакуації дуже потрібні для наших поранених героїв. Дякую за це. Обговорили сьогодні нашу співпрацю у сфері військової промисловості, спільного виробництва озброєнь. Очікуємо на участь канадських компаній у першому форумі військових індустрій, який незабаром відбудеться в Україні”, — сказав президент.
Дві держави підписали оновлену угоду про вільну торгівлю, яка стане базою для відновлення України. Оттава продовжує санкційний тиск на російські компанії, щоб Кремль не міг збільшувати фінансування війни.
Читайте також: Новий пакет військової допомоги та домовленість про спільне виробництво озброєння — підсумки зустрічі Зеленського і Байдена (ВІДЕО)
Нагадаємо, цей тиждень український президент Володимир Зеленський провів у США. Від початку повномасштабного вторгнення РФ до України — це його другий візит до Штатів. У грудні 2022 року український лідер відвідував Вашингтон, виступав у Конгресі та зустрічався із президентом Джо Байденом.
Читайте також: У цій війні переможцями будуть люди, а не Кремль: виступ президента Володимира Зеленського в парламенті Канади